ראש עיריית ירושלים משה ליאון השתתף בוועידת לונדון של העיתון כלכליסט ושוחח עם ערוץ 7 על תנופת פיתוח אזורי ההייטק בבירת ישראל.

"אנחנו בשיא פיתוח מקומות העבודה בירושלים וכרגע נבנים מיליון ו-600 מ"ר שיוקדשו להייטק. אנחנו צריכים לדאוג לעוד חברות וסטארטאפים שיבואו אלינו לעיר. בעיר כבר פועלות כמה מחברות ההייטק המובילות כמו אינטל ומובילאיי", מספר ליאון.

למרות שתל אביב מזוהה כבירת ההייטק, יש לירושלים דרכים משלה למשוך חברות אליה. "יש לפחות שתי סיבות שהייטקיסטים יבואו לירושלים: האחת, הטבות המיסוי שיש בעיר כולל חוק עידוד השקעות הון ואזור פיתוח א'.

"הסיבה השניה היא כוח האדם. יש לנו פוטנציאל עצום של כוח אדם שיכול לעבוד בהייטק - הן במגזר החילוני, הן בדתי לאומי, הן בצד החרדי וגם תושבים ממזרח ירושלים. יש לנו הרבה כוח אדם שיכול לעבוד בהייטק ונדאג שיגיע לשם".

ראש העיר מפרט גם היכן ייבנו אזורי ההייטק החדשים. "בכניסה לירושלים אנחנו בונים מאות אלפי מטרים של מבני הייטק בני 40 קומות. בנוסף, יש לנו את פרוייקט ווג'יטק, שיהיה אחד המדהימים במדינת ישראל ויפעל מלב אזור האוניברסיטה בגבעת רם. אנחנו בונים שם 370 אלף מ"ר של פרוייקט הייטק - שישלב בין התעשייה לסטודנטים באוניברסיטה".