כנס איגוד התאגידים העירוניים באילת
כנס איגוד התאגידים העירוניים באילת צילום: קובי פינקלר

באילת נפתחת הבוקר (שני) הועידה השנתית של איגוד התאגידים העירוניים. השנה מתכנסת הועידה תחת הכותרת " בונים עלינו".

כאלף אורחים וביניהם ראשי רשויות, שרים, חברי כנסת, מנכ"לים, אנשי תקשורת ובכירים במשק מתכנסים לארבעה ימי ועידה, בכל הקשור לנושאים המאתגרים שבליבת העשייה המוניציפאלית.

יצחק בורבא, יו"ר איגוד התאגידים העירוניים, שמארח את הוועידה אומר לערוץ 7 כי "מעבר למלחמת רוסיה באוקראינה וההשפעות עלינו, נעסוק בוועידה במספר נושאים מרכזיים הקשורים למשבר שהמדינה עוברת ונוגעים לשלטון המקומי והאזורי שאנו זרוע הביצוע שלהם".

"אנחנו נמצאים במשבר משמעותי בתחום הגנת הסביבה, באנרגיה מתחדשת ובתחום הנדל"ן ובזה תתמקד הועידה. למה לא בונים עלינו כדי לפתור את המשברים או שאולי יבנו עלינו בעתיד? זה מחבר אותי לאמירה שהגיע הזמן שהשלטון המקומי והאזורי יקבל תפקיד היסטורי להיכנס מתחת לאלונקה ולמשוך את הקטר. השלטון המקומי באמצעות החברות העירוניות צריכים להיות הקטר של אותה רכבת".

איגוד התאגידים העירוניים הינו גוף המרכז את פעילותם של כלל התאגידים הכלכליים והעירוניים הפועלים בכל הרשויות המקומיות בישראל. התאגידים מהווים את זרועות הביצוע של הרשויות המקומיות ברחבי הארץ ופעילים בהם כיום 600 תאגידים ובהם 300 תאגידים עירוניים ו- 300 עמותות עירוניות.