סניף דאעש
סניף דאעשצילום: משטרת ישראל

הפיגוע הרצחני בחדרה. המשטרה ושירות הביטחון הכללי ביצעו הלילה פעילות יזומה באום אל פאחם במהלכה בוצעו חיפושים במספר בתים בעיר.

במהלך החיפושים שבוצעו בהובלת שב"כ יחד עם שוטרי תחנת המשטרה באום אל פאחם ובהשתתפות לוחמי היס"מ, מג"ב וכוחות מיוחדים אחרים של מג"ב אותרו ונתפסו כלי נשק מסוג אקדח ורובה אייר סופט, מכשירי סלולאר, מסמכים ומחשבים וכן טבעות וספרים המזוהים עם תנועת דעא"ש.

בתום החיפושים עצרו הכוחות 3 תושבי המקום החשודים בהזדהות והשתייכות לארגון טרור. 2 חשודים נוספים נעצרו במקומות אחרים.

שני הנרצחים בפיגוע אמש הם לוחמי מג"ב רש"ט יזן פלאח, בן 19 מכסרא סמיע ורש"ט שיראל אבוקרט, בת 19 מנתניה. פלאח התגייס למשמר הגבול לפני כשנה ושירת בפלוגה מ"ג במג"ב איו"ש. הוא השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

אבוקרט, תושבת נתניה, התגייסה למשמר הגבול לפני כחצי שנה ושירתה גם היא בפלוגה מ"ג במג"ב איו"ש. השאירה אחריה הורים ואח.

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן אמר: "הלוחמים נלחמו בגבורה, אנחנו משתתפים בצערן ומחבקים את משפחותיהם של הגיבורים יזן ושיראל ז"ל שהגנו בגופם על אזרחים ובכך הצילו חיי אדם רבים. לוחם ולוחמת צעירים, בעלי מוטיבציה גבוהה, שמסרו נפשם למען ביטחון אזרחי ישראל".

מצילומי מצלמות האבטחה עולה כי המחבלים המתינו שאוטובוס יגיע לתחנה ושנוסעים ירדו ממנו ואז פתחו באש לעבר העוברים והשבים. שני המחבלים שפתחו באש מנשק אוטומטי לעבר קבוצה של לוחמי מג"ב שעצרו במקום להפסקה נוטרלו על ידי שני שוטרי יס”מ ששהו במקום במקרה וסעדו במסעדה סמוכה.

השניים חתרו למגע עם המחבלים וניהלו איתם קרב יריות ממושך על הכביש עד שפגעו בהם. במערכת הביטחון מעריכים כי המחבלים שביצעו את הפיגוע בחדרה השתייכו לדאעש.

בבית החולים הלל יפה בחדרה מאושפזים נכון להבוקר (שני) חמישה פצועים מהפיגוע אמש בעיר. מצבו של אחד הפצועים מוגדר קשה מאוד, פצוע נוסף במצב בינוני ושלושה פצועים במצב קל.