השר לפיתוח הנגב והגליל עודד פורר השתתף בכנס המדקס של 'נפש בנפש' שנערך בניו ג'רזי במטרה לפגוש רופאים המעוניינים לעלות לישראל ולהשתקע בה.

פורר מסביר לערוץ 7 שמטרת הגעתו היא לחשוף את המעוניינים בעלייה לאזור הפריפריה. "במסגרת התוכנית שבנינו שמטרתה להפוך את הנגב והגליל למרכזים חדשים, אחד היעדים המרכזיים הוא שדרוג המערכת הרפואית ויצירת פלטפורמה שבה השירותים הרפואיים שמקבלים תושבי הנגב והגליל יהיו זהים ואף טובים יותר מאלה שמקבלים תושבי המרכז".

"חלק מרכזי הוא להביא את כוח האדם הטוב ביותר ואת המענה הזה אפשר לקבל גם מרופאים ורופאות, אחיות ואחים, שמגיעים מארה"ב עם כל הידע שלהם", הוא מוסיף.

לדבריו, "הדבר שהכי ברור לי הוא שמי שבא לדוכנים כאן ומתעניין בעלייה, מאמין בכך. הוא לא עושה את זה בגלל הטבה כזו או אחרת. מרגע שאדם מגיע למצב הזה אנחנו צריכים לפרוש לו שטיח אדום ואת זה עושים כאן במתן ההכרה בתעודה והקלה על תהליך המעבר. אנחנו צריכים להציג לעולה כיצד הוא יכול להגשים את חזון העלייה שלו בגליל ובנגב ולבנות את ארץ ישראל במקום שבו המדינה הכי זקוקה לו".

לדעת פורר, דווקא בתהליך של עלייה, יש אפשרות להסביר לעולה כמה חשובה התרומה בפריפריה. "ישראלי שגדל כל חייו במרכז, צריך לעשות הליך של מעבר. מי שעוזב את הבית שלו ואת החברים בארה"ב ועובר לארץ ישראל, יכול להיחשף לקליטה קהילתית במקומות שהוא פחות מכיר כמו נהריה, טבריה או צפת ולערך המוסף שהוא יקבל מכך".