בתחילת השבוע נערך יום לימוד מיוחד בישיבת 'כרם ביבנה' 1,400 תלמידי ישיבות ורבניהם.

יום העיון היה ביוזמת 'איחוד רבני הציונות הדתית', 'מערכת אסיף' וישיבת 'כרם ביבנה' ובשיתוף עם איגוד ישיבות ההסדר ואיגוד הישיבות הגבוהות.

במהלך היום התקיימו 30 שיעורים אותם העבירו ראשי הישיבות שהשתתפו ביום הלימוד המשותף. שיאו של יום הלימוד היה מעמד סיום מרומם ומרגש בהשתתפות זקני רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן, הרב יעקב אריאל והרב זלמן מלמד.

מעמד הסיום נגמר בהרקדה אדירה של מאות תלמידי ישיבה השמחים בשמחת התורה והאחדות. לאורך היום כולו התלמידים והרבנים סיפרו על הרגשת השמחה והאחדות שיש בבואם של ישיבות רבות מגוונים שונים וממקומות שונים בארצנו למקום אחד ללימוד משותף.

הרב דוד תורג'מן ראש הישיבה בדימונה אמר בשיחה עם ערוץ 7: "בהמשך לכל מה שנעשה במסגרת המאמצים לאחדות וכנסי הרבנים יום הלימוד המשותף זהו מהלך מתבקש ואנחנו נהנים ממנו. גם בשביל התלמידים שלנו זה חשוב, שזכו לפגוש את הגודל של תלמידי החכמים בציבור שלנו, כל אחד לפי כוחו. התלמידים נחשפים לדעות ואמירות שונות בנושאים שונים, והכל מבית מדרש אחד. כל המגמה של בתי המדרשות שלנו זה מתוך הראיה של הישועה הגדולה בדורות שלנו והתורה הגואלת".

הוא הוסיף: "צריך לדעת שלמרות שלא כל הציבור הגיע, מה שהיה אתמול נקרא 'היוצא מן הכלל, ללמד על הכלל כולו יצא' – כלומר זה מלמד על כלל הציבור, רבני הישיבות ולומדי התורה- הצעירים והמבוגרים מסכימים כולם שלא יכול להיות שיש מחלוקות, כיוון שהן לא מחזקות את האמונה אלא מחלישות אותה. כנס כזה מגביר מאוד את השייכות לתורה הגדולה ואת האמונה בריבונו של עולם"

הרב רא"ם הכהן ראש ישיבת עתניאל אמר בשיחה עם ערוץ 7: "הכנס הזה בו יש אלפי תלמידי ישיבות, הרבה רבנים, הרבה ראשי ישיבות הוא בסיס להשראת השכינה. במעמד הר סיני כתוב 'ויחן שם ישראל' אומר שם רש"י: 'כולם כנגד ההר כאיש אחד בלב אחד'. במכילתא דרשב"י כתוב אם חסר אחד מעם ישראל לא הייתה ניתנת תורה ולכן אם אנו רוצים שתהיה שכינה אנו צריכים שיהיה שלום בין כל בת המדרש. כולם יקשיבו אחד לשני, ידונו ויתווכחו- את והב בסופה. ובעז"ה שתתגלה השכינה, נקים את הסנהדרין ויהיה שלום בין כל חלקי האומה".

אביחי לבנוני מנהל איחוד רבני הציונות הדתית אמר לערוץ 7: "יש פה כ-1,400 תלמידים. זה מרגש מאוד, אחדות נפלאה של רבנן ותלמידיהון. אין מילים. אתה רואה אלפי תלמידים יושבים ולומדים יחד. מבינים שלמרות המחלוקות כולם לומדים יחד. התחושות מדהימות".