ח"כ לשעבר שכיב שנאן
ח"כ לשעבר שכיב שנאןצילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

בשנת 2017 נרצח רס"מ כמיל שנאן, שוטר במרחב דוד מחוז ירושלים ובנו של חבר הכנסת לשעבר שכיב שנאן (העבודה), במהלך סיור שגרתי בהר הבית שסיים את חייו.

את הפיגוע ההוא, כמו את זה שאירע בחדרה, ביצוע מחבלים מאום אל פאחם.

שנאן זועק היום (שלישי) מדם ליבו על קיני הטרור בעיר בראיון ל-103FM. "לצערי אום אל־פחם מכה שוב, גורמים קיצוניים לא רדומים, אני לא מקבל את ההגדרה של חוליות רדומות, אלו אנשים פעילים וזעקתי את הזעקה הזו לפני 4.5 שנים לרה"מ, לשר הבט"פ ולראש השב"כ. תטפלו בשרשרת המחבלים באום אל־פחם, תעקרו את היסודות של הטרור שם, תרתיעו את המחבלים הללו, הם ימשיכו לנסות לצאת. אני יודע בוודאות מוחלטת שאחרי הפיגוע של בני והאיל סיתאווי ז"ל היו לפחות 3-4 מחבלים שניסו למחזר את הפיגוע בהר הבית, לא רק בחדרה".

"השתתפתי בהלוויה של יזן פלאח ז"ל ותנחומיי למשפחת אבוקרט בנתניה. מה שחשוב זה שיש תאים פעילים שנמצאים ויודעים עליהם. אני יודע שנעשית עבודה יוצאת מגדר הרגיל. אני יודע שהמערכת יודעת, אני לא יודע להסביר את זה, המחבל בן העוולה שהוביל את הפיגוע יצא מהכלא והיה שקט. הביקורת הגדולה היחידה שיש לי היא על בתי המשפט", הוסיף שנאן.

לדבריו, אין הרתעה מספיקה כלפי הטרור. "אם המחבל שהיה שותף בפיגוע של בני וסיתאווי היה מקבל מאסר עולם על כל חלל, שירתיע את כל הכלבים שיידעו שלא ינצחו אותנו ונמשיך להילחם נגדם, אותו כלב בן כלב לא היה מעיז להיות דוגמה לאחרים".

"אני רוצה להישאר שפוי, שוחר שלום, מאמין, מקווה שהרוב הדומם במגזר הערבי סולד מההתנהלות הזו. אני קורא כאן לכל מנהיגי המגזר, לכל השפויים במגזר הערבי, אל תתנו לדבר הזה ללכת ולהתפשט, לכו ותעשו מה שצריך על מנת למנוע מצב שבו מחבלים שפלים ועלובי נפש כאלה ימשיכו להקים משפחות שכול", סיכם.