שי חג'ג'
שי חג'ג' צילום: ללא קרדיט

שי חג׳ג׳, יו"ר מרכז השלטון האזורי וראש המועצה האזורית מרחבים, משתתף היום (שלישי) בוועידת התאגידים העירוניים הנערכת באילת.

חג'ג' התייחס לפיגועים בבאר שבע ובחדרה, "ישראל עוברת ימים קשים שמאיימים לא רק על ביטחון האזרחים אלא גם על רקמת היחסים הפריכה בין יהודים וערבים. הפיגועים המזוויעים – בבאר שבע ובחדרה – מחייבים את מערכת הביטחון על כל זרועותיה להיערך מחדש כדי להילחם בטרור הזה, מבית".

"תחושת הביטחון של האזרחים, של התושבים שלנו, התערערה מאוד ואיננו יכולים להמשיך בשגרת החיים שלנו כאילו לא קרה כלום".

לדבריו "על נבחרי הציבור בכנסת מוטלת האחריות לפעול יחד ובשיתוף פעולה לעצור את הטרור. קואליציה ואופוזיציה יחד. מלחמות יהודים לא יעזרו כאן. הטחת האשמות צעקניות איננה תחליף לאמצעי ביטחון שחובה לנקוט מיד.

"יש להציג תוכנית כוללת להחזרת המשילות בנגב ולהשבת הביטחון לכל אזרחי המדינה. יחד עם זאת, אני מצפה מהממשלה להוסיף תקנים של שוטרים במרחב ולצד זאת לתקצב באופן בהול את תיגבור האבטחה ברשויות המקומיות.

חג'ג' קרא "לחוקק חוקים ברורים ולשלול אזרחות ממחבלים אזרחי ישראל יש לשלול זכויות ממחבלים בעלי אזרחות ישראלית ומבני משפחותיהם. הטרור הדעאשי, הלאומני-דתי, מחייב אותנו כולנו, יהודים וערבים, לנקוט את הצעדים המתחייבים כדי למנוע את הפגיעה האנושה במרקם החיים שלנו פה. וזה לא משנה מי יוזם את החוק, איילת שקד או מיקי זוהר. יש להתאחד ולחוקק את החוקים".

בנושא הרפורמה בחקלאות אמר יו"ר מרכז השלטון, "שר האוצר ושר החקלאות מתפארים ברפורמה בחקלאות. חוקרים מהאוניברסיטה העברית מזהירים כי אם הרפורמה תעבור כפי שהגישו השרים, אזי 60 אחוז מהחקלאות בגליל העליון ובגולן תימחק ו-40 אחוז מהחקלאות בעוטף ובנגב ירמסו. מכאן אני קורא לכולכם, ראשי ערים ומועצות אזוריות, להתאחד ולעצור את הרפורמה שתפגע בחקלאות הישראלית".

בוועידה השתתף גם מנכ"ל משרד הפנים, יאיר הירש ואמר כי "אנחנו רוצים לקדם עוד השנה את הרפורמה הגדולה בנושא התאגידים – אני מסיים את הסיפור הזה".

בעניין ביזור הסמכויות אמר המנכ"ל, "מקווה שכבר השנה נביא חקיקה גם לממשלה וגם לכנסת לביזור הסמכויות. משרד הפנים לא רק רגולטור אלא גם מנהל פיתוח. רוצים לעזור לכם להצליח בהכשרות, צוערים ועוד".

ועידת התאגידים העירוניים
ועידת התאגידים העירוניים צילום: קובי פינקלר