עידית שלו
עידית שלו צילום: משה צישינסקי

זהו. ההכנות לפסח כבר כאן. כולנו מכירות מצד אחד את הכמיהה וההתרגשות להתחדשות, חירות וכל המילים המרגשות, ומן הצד שני את את המתח והלחץ מכל אתגרי הזמן - הניקיונות, הקניות, הבישולים. ובעומק, הלחץ הוא ממערכת היחסים שבתוך הבית שמגיעה לקדמת הבמה בימים אלו.

פסח נקרא "חג החירות" ודווקא כשהוא בא, אנחנו לא פעם נופלות במפגש איתו בדברים הכי קטנים המשעבדים אותנו לדפוסים שמצערים את נפשנו ומפריעים לנו לשמוח באמת.

ליקטתי שלושה טיפים קטנים בהשראת לימוד "חשיבה הכרתית" של ימימה אביטל ז"ל שכדאי לשמור ולזכור בימים שלפני החג.

1. לא לנסות להיות מושלמת

הכי קל ליפול בזה. את רוצה שהכול, אבל ממש הכול יהיה מושלם. כאן, עכשיו ומהר. במיוחד אחרי ההתכתבות עם החברה שסיפרה בכדרך אגב שהיא כבר סיימה חצי בית... וזה מביא אותך להתאמץ הרבה מעבר למה שאת מסוגלת.

אז השנה תבקשי להכיר בכוחות שלך. אם את מרגישה שאת מתחילה במרץ ותוך כדי את מתחילה להיות עייפה וסחוטה, תניחי ותנוחי. תתרכזי במה שכבר עשית ופעלת בבית בטוב ובשמחה.

ימימה אמרה לא פעם: "אם קשה לך, על הקל דילגת". זכרי את זה בערב החג.

2. לא להחמיץ

בקלות אנחנו מחמיצות את העיקר - שהוא הברכה לבית. הרצון שהבית יהיה מצוחצח ומבריק עשוי להביא אותנו לפספס - או ברוח התקופה: להחמיץ! - את ההזדמנות לברך ולחדש את האור בבית.

אז ניקית עוד ארון, אבל בינתיים כעסת והחמצת את הלב ואת הברכה שהניקיון מביא.

אז השנה תנסי להקשיב ולהיות בשמחה. לא לדרוש, אלא לעבור את ההכנות לחג מתוך תחושת הכנה לגאולה. מתוך רצון לברך ולהתחדש.

3. לא להתרגש

פסח זה חג של משפחה. ומשפחה, עם כל מעלותיה, יכולה לייצר לפעמים תסכול. וודאי כשאת מצפה להערכה ומילה טובה מכל כך הרבה מעגלים: חמות, גיסה, כלה, הורים, ילדים ועוד.

אחד הכלים הרוחניים שיכולים לעזור לנו הוא היכולת להפריד בין מה ששייך לי ובין מה ששייך לאחר. לקחת אחריות על החלק שלי. על מה שאני צריכה לתת ולא על מה שהם צריכים.

השנה, במקום לצפות להערכה, לשייכות, למקום ולמשמעות שתקבלי מאחרים, תגלי את הזכות לתת לעצמך. לקיים את עצמך בטוב הזה. זוהי חירות.

החלטתי שלחג הזה אני מגיע מוכנה, ואני שמחה להזמין אתכן, נשים יקרות, להגיע יחד איתי מוכנות לחג החירות. 3 מפגשי זום של כשעה בשלוש השבועות הקרובים - נרחיב בלימוד על ההכנות לחג, על שמירת השמחה גם במתח של יחסים משפחתיים, ונדבר גם על שולחן הסדר - על התפילות שלנו ועל השעשועים שאנחנו יכולות להביא.

מוזמנות להצטרף אליי, החל מהערב בשעה 20:00. כל הפרטים בלחיצה כאן