מרתון לימוד הלכות פסח בפניני הלכה
מרתון לימוד הלכות פסח בפניני הלכה צילום: באדיבות המצלם

30 יום קודם החג שואלים ודורשים בהלכות החג. השבוע יצא לדרך בפעם השלישית מרתון לימוד הלכות פסח בספר פניני הלכה.

במהלך המרתון, לומדים המשתתפים הלכות פסח, יו"ט וחוה"מ כאשר בכל יום נערך מבחן על החומר הנלמד. כל לומד או לומדת שיעברו את המבחן יקבלו כרטיס ווירטואלי להגרלה נושאת פרסים שתיערך בכל שבוע.

בין הפרסים שיוגרלו בהגרלה השבועית: מגוון ספרי מכון הר ברכה, סט כיס של פניני הלכה, רמקול בלוטוס, אוהל זוגי, פק"ל קפה, ועוד.

להצטרפות למרתון - לחצו כאן

לאחר חג הפסח, בסוף חודש הלימוד, תתקיים הגרלה גדולה עבור הלומדים שיעברו את כל המבחנים. בין הפרסים בהגרלה הגדולה: סט פניני הלכה, אופני הרים, מצלמת רחפן, מצלמת גו פרו ועוד המון פרסים שווים.

כאמור, זוהי השנה השלישית שנערך מרתון הלימוד כאשר בשנתיים הקודמות השתתפו בו למעלה מ-1,500 משתתפים ומשתתפות. השנה כבר נרשמו מאות לומדים שהצטרפו למרתון הלימוד.

בשנים הקודמות זכה הלימוד לתגובות חמות ונרגשות של הלומדים והלומדות שבזכות המרתון הגיעו מוכנים לחג הפסח. אחד המשתתפים הוא ישי מאיר שסיפר על הלימוד בשנה שעברה: "יישר כוח עצום על כל המפעל הזה. זו פעם ראשונה שאני מרגיש שהגעתי מוכן לחג הפסח. תודה על שזיכיתם אותי".

גם נשים ונערות מצטרפות למרתון הלימוד
גם נשים ונערות מצטרפות למרתון הלימוד צילום: באדיבות המצלם

אבישי גרינשטיין יוזם תוכנית הלימוד אמר, "התחלנו לקיים את המרתון כבר לפני שנתיים בתחילת תקופת הקורונה מתוך מחשבה כיצד ניתן לנצל את הזמן הפנוי כשלא היו מסגרות חינוכיות ללימוד תורה חוויתי ומשמעותי. רצינו להגביר את לימוד ההלכה לקראת החג.

להגיע לחג הפסח לאחר שבמשך חודש לומדים את ההלכות, את טעמי המצוות והרעיונות הרוחניים זו תחושה מיוחדת. מי שמשקיע בלימוד זוכה להרגיש ממנו שמחה וברכה. אנחנו שמחים להמשיך גם השנה במסורת ולהגדיל את לימוד ההלכה".

גרינשטיין מסביר שהלימוד מיועד לכולם ללא יוצא מן הכלל. "המרתון הוא לבחורי ישיבות, בנות מדרשה, נערים ונערות ממוסדות החינוך בכל רחבי הארץ, בתי ספר יסודיים ועוד. כולם וכולן מוזמנים להצטרף ללימוד ולהגיע מוכנים לחג הפסח".

כאמור, המרתון החל ביום ראשון (כ"ד אדר ב', 27/3) וניתן עדיין להצטרף אל מאות הלומדים, וללמוד את ההלכות דרך ספר פניני הלכה, אתר פניני הלכה או האפליקציה הייעודית.

להצטרפות למרתון - לחצו כאן