קינוחים. אילוסטרציה
קינוחים. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

כל מי שנכנס לקפה אביחיל בסמוך לקניון מלחה בירושלים, מכיר את התמונה הזאת: שולחנות-שולחנות ולצדם יושבים צעירים וצעירות לפגישת היכרות בניסיון למצוא את בן הזוג המיועד.

איך הנתון המוכר הזה קשור לפרויקט 252? ובכן, היזם צוריאל גביזון שעומד מאחורי הפרויקט, שיתף באחת מהרצאותיו את חברי המיזם על כך שאת הדייט הראשון שלו עם אשתו לעתיד - קיים ב"קפה אביחיל" בירושלים.

הנהלת בית הקפה נחשפה לסיפור ולמיזם שמלווה מאות צעירים וצעירות בדרכם לבניית בית, והתרגשה מהסיפור. היא יצרה קשה עם יוזמי הפרויקט והציעה: "כל זוג מהפרויקט שמגיע לבית הקפה שלנו - מקבל קינוח מפנק במתנה, עלינו".

"מבחינתנו, גם פוטנציאל הוא דבר מבורך. וכל דייט הוא סיכוי להיות הנחת אבן פינה לבית גדול. אנחנו רואים זכות בבחירות של צעירים לתת מקום לסיכוי הזה דווקא אצלנו", אומר לערוץ 7 גליה מקפה אביחיל.

"זו זכות גדולה עבורי לסגור מעגל עם המקום שבו הכרתי את אשתי", מספר צוריאל גביזון. "קפה אביחיל היה המקום הראשון שבו הבנתי שסיימתי את החיפושים המתישים אחרי בת הזוג, והנה - אותו מקום מגיע ואומר לנו: אנחנו רוצים לעזור בהקמת בתים בישראל. כל זוג שמגיע לפה, מתפנק בקינוח על חשבוננו".

חבר פרויקט 252? מעכשיו ועד פסח תוכל להגיע לדייט בקפה אביחיל וליהנות מקינוח במתנה. עדיין לא בפרויקט? זו ההזדמנות שלך: להצטרפות למיזם 252 לחצו כאן