עיצוב הבית
עיצוב הבית צילום: PIXABAY

עיצוב הבית הוא אחת המשימות החשובות בלייף סטייל שלכם. הלכה למעשה, הוא יקבע את האווירה, האנרגיה ובמידת מה את זרימת החיים שלכם לטווח הארוך. מדובר בתהליך שעשוי לקחת זמן רב, אך ההשקעה בו משתלמת. במאמר זה ננסה להבין את שלבי העיצוב, מהתכנון ועד בחירת הרהיטים.

שיפוצים

שיפוצים לבית הם הזדמנות טובה לרענן את המראה שלו, לתקן לקות בנייה או להרחיב את חלל הבית. בטרם תתחילו לשבור קירות, חשוב לאפיין את הצרכים שלכם וכן את שאיפותיכם העיצוביות, כדי שקבלן השיפוצים יוכל לתרגם אותם לפרקטיקה. על מנת לעצב את הבית בצורה שתעניק לו מראה יוקרתי ומרשים, מומלץ לשלב מגוון עבודות גבס. הגבס הוא חומר חזק בעל עמידות רבה, ולכן שיפוצים בגבס מכילים מגוון אפשרויות. ניתן לבצע עבודות כמו בניית נישות או קירות גבס לסלון, בניית ספרייה מגבס, מדפים מעוצבים ועוד. עבודות גבס לבית יקנו לבית מראה יוקרתי, מבלי לקרוע את הכיס.

עיצוב פנים

עיצוב הבית הוא ללא ספק מלאכה קשה. אם הגדרת התקציב, בחירת חומרי הגלם ויישום התוכניות מול קבלני השיפוצים אינם באים לכם בקלות, תוכלו להיעזר בשירותיו של מעצב פנים. מעצב פנים מומלץ ומנוסה יוריד מכם התעסקות רבה בתקופת שיפוצים אינטנסיבית וגם לפני, יסייע לכם לתכנן את עיצוב הבית בהתאם לצרכים שלכם ויאפשר לכם להגשים את החלום שלכם דרך בחירת סגנון עיצוב או שילוב של כמה סגנונות.

סגנונות עיצוב

שניים מתוך סגנונות רבים של עיצוב בתים או עיצוב דירות, הם עיצוב פנים כפרי ועיצוב פנים מודרני. ניתן לשלב את שני העיצובים הללו יחד, אולם כל סגנון כזה הוא עולם ומלואו, ויש להתאים את העיצוב לגודל החלל ולנתונים הטבעיים של הנכס.

  • עיצוב פנים מודרני- משלב אלמנטים רבים, אך שומר על קומפוזיציה מדויקת ויוצר אווירה שקטה ונינוחה. בעיצוב מודרני נעשה מילוי מינימלי של החללים בפרטי עיצוב, שמירה על פונקציונליות נכונה והישענות על גוונים ניטרליים כמו קרם, לבן או גווני אפור ושחור, לצד חומרים חמים יותר לשבירת הקרירות.
  • עיצוב פנים כפרי- מצידו השני של המתרס, העיצוב הכפרי הקלאסי משרה אווירה חמימה וביתית, נשען בעיקר על גוונים חמים ובהירים ומכיל ריהוט ופריטי עיצוב השמים דגש על חומרים טבעיים, שלרוב ישלבו קש או נחושת. חומרי הגלם הבולטים בסגנון זה הם עץ מלא, אבן טבעית או פרקט, תוך שמירה על איזון בין כל האלמנטים.

עיצוב וילות

אם פניכם לעיצוב וילה, היכונו לחוויה בלתי נשכחת. אם מלאכת עיצוב דירה עבור מעצב פנים מוכרחה להיות מדויקת ויעילה, עיצוב פנים של וילות הוא הגשמת חלום. המרחבים הפתוחים, שילוב הסגנונות האפשרי תוך שמירה על איזון והרמוניה בין כל החללים הרבים- מדובר בעיצוב ארמון של ממש. גם כאן ניתן לשלב עבודות גבס מיוחדות ועיצוביות בעלות אמירה, תוך שמירה על חלל פתוח ומזמין והימנעות מיצירת עומס של ריהוט כבד על המראה הכללי של הווילה שלכם.

לסיכום, תכנון ועיצוב הבית מצריך אסטרטגיה עיצובית רחבה, שימת דגש על הפרטים הקטנים והבנה עמוקה של כל הגורמים המעורבים. מומלץ להיכנס לתהליך כזה בליווי מעצב פנים מוצלח לצד קבלן שיפוצים אמין ומקצועי. אנשי המקצוע הנכונים מהווים גורם מפתח בהצלחת עיצוב החלומות שלכם.