נעם שליט
נעם שליטהלל מאיר

נועם שליט, אביו של גלעד שליט שהיה בשבי חמאס ושוחרר, נפטר לאחר מאבק ממושך במחלה קשה.

הלוויתו תיערך מחר (חמישי) בחוג המשפחה, בשעה 13:30 בבית העלמין במצפה הילה.

שליט עלה לכותרות כשניהל מאבק ארוך ועיקש למען שחרור בנו שנפל בשבי חמאס ב-2006.

שר הביטחון בני גנץ ספד: "הצטערתי לשמוע שנועם, שלא ויתר לרגע על התקווה לראות שוב את בנו, הלך לעולמו אחרי מאבק במחלה קשה. כרמטכ׳׳ל, שוחחתי רבות עם נועם בשנים בהן פעל להשבת גלעד מהשבי. לצד המאבק שניהל, תמיד התרשמתי מהאכפתיות שהפגין כלפי החברה כולה ומרגישותו לחיילי צה"ל. יהי זכרו ברוך''.

בשנה שעברה, לקראת ציון עשור לשחרור גלעד שליט, התראיין נועם לחדשות 12 וסיפר על החזרה הביתה, על הביקורת ועל החולצה שעימה גלעד חזר לישראל.

"משתדל שלא לחזור ולהיזכר באותה התקופה שבה גלעד היה בשבי, אבל לפעמים זה עולה", אמר נועם, אח שכול שאיבד את אחיו התאום יואל במלחמת יום כיפור.

שליט התמודד עם מחלת הלוקמיה יותר מ-7 שנים. "אומנם היא בנסיגה, אבל אני היום סובל ממחלה אוטואימונית שתוקפת אותי, אחרי השתלת מח עצם מתורם. מזדקן. מזדקן מהר", הוא אמר בשנה שעברה.

שליט האב התייחס גם לטענות שעלו נגד גלעד, ולפיהן הוא יצא מהטנק ללא נשק ולכן נלכד על ידי מחבלי חמאס. "לא היה עוזר הנשק. ברגע שהוא היה יוצא עם נשק או משהו, או מנסה לירות, הוא היה נקטל מיד. אלה שכתבו למה הוא לא ירה במקלע המקביל, למה הוא לא תפס את מאג הצריח והתחיל לירות לכל הכיוונים כמו רמבו – זאת לא הייתה הסיטואציה", טען נועם.

"יכול להיות שהוא היה יכול לנסות לעשות משהו ולהתאבד. זה ברור שאפשר היה. אין ספק שחלק גדול מהפוליטיקאים היו שמחים אם גלעד היה חוזר בארון, עטוף בדגל ישראל. לאכזבתם, הוא לא חזר בארון", אמר האב.