יש נטייה לחשוב שכשנולד תינוק, אמא תדע הכל, כי הרי: "אמא יודעת תמיד מה טוב הכי לתינוק שלה", זה נכון, אבל לא מדויק. לעתים קרובות אמא לא יודעת הכל. אימהות רבות מוצאות את עצמן נכנסות לאינטרנט בחיפוש אחר מידע ומקבלות "טיפים" שיכולים לסכן את בריאות התינוק.

בדיוק בשביל זה, מכבי שירותי בריאות השיקו את "מתחם הבריאות של מכבי". מומחי הבריאות של מכבי זמינים לכל שאלה, בכל מקום ובכל תחום. כך אימהות יכולות לקבל את המידע בשפה יום יומית עם החותמת והביטחון שמקורות המידע אמינים ומדויקים.

במסגרת המיזם המיוחד הזה, נערכות שיחות פתוחות בשידור חי בין משפיעניות רשת למומחי מכבי בתחומי בריאות שונים. את המיזם, נבחרו להוביל 5 משפיעניות רשת ואת השידור הערב, (3.4) בשעה 21:00, תקיים בלוגרית האופנה ולייף סטייל אוריה אהובים עם הפיזיותרפיסטית סטפני שרייבר. ואתן חייבות להיות שם.

סטפני שרייבר, בת 29, עלתה לארץ בגיל 18 מבלגיה. היא פיזיותרפיסטית בהתפתחות הילד ומתמחה בתחום הספורט, מטפלת בתינוקות, ילדים ומבוגרים. בנוסף לעבודתה במכבי, היא עובדת במכון ספורט פרטי למבוגרים וילדים בפתח תקווה.

אוריה אוהבים, בת 23, נשואה ואמא לשתי בנות צמודות. הלל בת השנתיים ורוני בת העשרה חודשים. אהובים, בלוגרית אופנה ולייף סטייל. ובנוסף, סטודנטית למתמטיקה.

כל מה שצריך לדעת על ההתפתחות של התינוק

השידור הערב, יעסוק בשלבי ההתפתחות של התינוק - מגיל לידה עד שנה. מה נחשב לקצב התפתחות "נורמלי" ומתי צריך להתחיל לדאוג? איזה צעצועים מתאימים לכל שלב בהתפתחות? מתי התינוק מתחיל להתהפך לבד? כמה זמן צריך להניח את הילד על הבטן? ומאיזה גיל ניתן להושיב תינוק?

בשידור לייב האחרון, שוחחה משפיענית הרשת אביטל סלאב, יחד עם דיאטנית מכבי, אילנית סדרוביץ, על תזונה נכונה בהנקה ותזונת ילדים. במהלכו סיפרה סלאב על ההתלבטויות שיש לכל הורה: ההפתעות של סבא וסבתא, מה בריא להכין לילדים, מה עושים עם משלוחי מנות ועוד.

בנוסף, הן דיברו על כל הנושאים שמלווים אימהות צעירות - מה אוכלים בהנקה? האם ישנם מאכלים שגורמים לגזים בקרב תינוקות? האם מאכלים מסוימים מפחיתים או מגבירים חלב?

השתיים סיפקו את התשובות בשלל נושאים הנוגעים לתזונת הריון והנקה, וכן נתנו כלים ייעודיים למעבר למאכלים מוצקים בגילאים מאוחרים יותר.

במכבי שירותי בריאות הכינו לכם שבעה סרטונים קצרים, עם טיפים והסברים פשוטים לשיפור היכולות המוטוריות של ילדיכם, דרך אחיזת מספריים וכלי כתיבה, יציבה נכונה ומשחקי קופסא.

למעבר לבלוג של מכבי לחצו כאן

רגע לפני שמתחילים לעבוד עם הילדים, חשוב שתזכרו כמה כללים:

  • תשבו איתם באותו הגובה.
  • תוודאו שהרגליים של הילדים מגיעות לרצפה.
  • תימנעו מהסחות דעת, כמו טלוויזיה, מחשבים וטלפונים.