רוני אלשיך
רוני אלשיך צילום: Flash90

מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך כואב את העובדה שהשוטרים משלמים מחייהם כדי להגן על אזרחי ישראל, אך מידת האמון של הציבור במשטרה נשארת נמוכה.

בוועידת איגוד התאגידים העירוניים באילת אמר אלשיך כי "הרוב המכריע של ההרוגים מאז צוק איתן הם שוטרים. הם חותרים למגע, הם הפועלים למען האזרח ומגינים עליו אבל בסוף האירועים האזרח לא יתן את אמונו במשטרה''.

על המאבק בגל הטרור הרצחני אמר אלשיך כי ''בשום צורה ואופן אין להכניס צבא לפעילות בערים. החיילים לא מיומנים לזה. שאיש לא יחשוב אפילו להציע את הרעיון שהצבא יקבל פיקוד.

"המשטרה אמנם קטנה על מידותיה ועם 32,000 שוטרים שהם לא יכולים להיות בכל מקום, אבל רק הם יכולים ויודעים לעבוד בערים. הבעיה היא בקו התפר שם אין גדר ובה צריך לטפל. לצבא יש הרבה דברים לעשות אבל לא להחליף את המשטרה'', הוסיף המפכ''ל לשעבר.

שר הביטחון בני גנץ אמר אתמול כי אם יהיה צורך יגויסו אלפי חיילי מילואים שיציפו את הרחובות. "אנחנו מבצעים מעצרי מנע בכל מקום, עשרות פיגועים נמנעו בתקופה האחרונה, כל האמצעים כשרים כדי לשבור את הגל הזה", אמר השר גנץ.

בתוך כך, מוסיף להיות קשה מצבו של היהודי שנפצע בפיגוע שאירע הבוקר (חמישי) בצומת נווה דניאל בגוש עציון.

ד"ר אלון שוורץ מנהל יחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק סיפר: "הוא הגיע אלינו בהכרה מלאה עם פציעה קשה בפלג גופו העליון. הוא נלקח באופן דחוף לחדר ניתוח ועבר ניתוח מציל חיים. כעת הוא מורדם ומונשם.

''הפציעה היא קשה אך מצבו יציב. הדקירה הייתה בחזה ובמהלך הניתוח ביצענו פעולות מצילות חיים. כעת הוא מורדם ומונשם אך לא נשקפת סכנה לחייו", ציין ד"ר שוורץ.

'מורדם ומונשם, לא נשקפת סכנה לחייו'

כוחות צה"ל נכנסו לעיירה תרקומיא מצפון לחברון ממנה יצא המחבל הדוקר מהפיגוע הבוקר בגוש עציון. הכוחות פושטים על בית המחבל, מקיימים שיחות אזהרה, תחקורים ומעצרי חשודים בסיוע למחבל.

כאמור, יהודי בן 28 נפצע באורח קשה בפיגוע דקירה שאירע בתוך אוטובוס בצומת נווה דניאל בגוש עציון. המחבל דקר את היהודי באמצעות מברג וחוסל על ידי אזרח חמוש.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לפצוע ופינו אותו לבית החולים שערי צדק כשהוא במצב קשה, בהכרה וסובל מפצע דקירה. הפיגוע היה באוטובוס קו 364.

חובש מד"א ליאור שאשא סיפר: "הפצוע ישב בסמוך לאוטובוס כשהוא בהכרה וסובל מפצע דקירה בגופו. סיפרו לנו שהוא נדקר במהלך הנסיעה בסמוך לנווה דניאל. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני שכלל עצירת דימומים ומתן תרופות ופינינו אותו לבית החולים שערי צדק כשהוא בהכרה ובמצב יציב שם הורדם והונשם".

רפאל פאך, חובש איחוד הצלה, בזירת הפיגוע בגוש עציון חזקי ברוך

רפאל פאך, חובש באיחוד הצלה, סיפר לערוץ 7: "קצת אחרי תשע בבוקר קיבלנו קריאה על האירוע. הכוננים שלנו הגיעו ממש בתוך 30 שניות ומצאו בשטח פצוע מדקירות מברג באורח בינוני וכמה פצועי חרדה. הם טופלו על ידי החובשים שהיו בשטח".

מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק: מצב הפצוע קשה אך יציב

צילום:
צילום:
צילום:
צילום:

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן אמר כי "פיגוע רודף פיגוע, קריסה לאומית אל מול אויב ערבי רצחני שלא מבדיל בין תושבי יהודה ושומרון לבין תושבי חדרה, בני ברק או באר שבע. הבוקר שוב פיגוע והפעם בגוש עציון, אלמלא תושייתו של תושב הגוש שפעל במהירות ובנחרצות כשחיסל את המחבל היינו חלילה סופגים אבדות קשות. ממשלת ישראל צריכה להתעורר ומהר".

"מול טרור רצחני פועלים ביד חזקה ונחושה, לא מתבלבלים עם ועידות שלום ריקות מתוכן כשברחובות זורם דם יהודי. ההתקפות ימשכו כל עד הערבים היושבים בקרבנו לא יבינו שאנחנו בעלי הבית בארץ ישראל. את מלחמת העצמאות הזו ננצח רק כאשר נסיר כל סימן שאלה על עתיד הארץ".

"בשם כל תושבי הגוש אני שולח איחולי החלמה שלמה ומהירה לתושב הגוש שנפצע הבוקר בפיגוע ושוב מחזק את התושב שחיסל את בן העוולה. תושבים יקרים, תרכשו נשק אישי, תתאמנו בו ותיקחו אותו לכל מקום. האויב שירים את ידו על בני עמנו, חייב לפגוש את הכדור שלנו מידית ובכל מקום", דברי נאמן.