'אמיר חורי הקריב את חייו, ברור שאנחנו צריכים לתת לו כבוד'

יהודים רבים מבני ברק ומרחבי הארץ עושים (חמישי) את דרכם לצפון, לחלוק כבוד אחרון לשוטר אמיר חורי הי"ד שנרצח בעת שהסתער על המחבל בפיגוע בבני ברק.

ההסעות מבני ברק להלוויתו של חורי אורגנו על ידי חנן רובין, תושב אלון שבבנימין, שפרסם פוסט פייסבוק בו קרא להגיע להלווית השוטר הגיבור.

"אמיר חורי מת על קידוש ה'", אמר רובין בשיחה עם ערוץ 7 בדרך להוויה. "הוא מת כדי להציל אותנו. מי שמוכן לקחת חלק חלק במדינת ישראל ובעם ישראל בוודאי שאנחנו צריכים לתת לו את הכבוד הראוי שלו".

לדבריו, "בעשרה ימים האחרונים עם הפיגועים ממש לא הצלחתי לישון בלילה. אמרתי שחייבים לעשות משהו וכשקלטתי שהשוטר שהקריב את חייו היה ערבי נוצרי, אז הרגשתי שהתמונה של כל עם ישראל והעולם כולו צריך לראות זאת תמונה של אחדות".

"אין לי קול כי מרוב שיחות טלפון של אנשים כשהתחלנו את היוזמה הזאת וקראנו לחבר'ה יהודים דתיים להגיע להלוויה נוצרית, שזה דבר לא פשוט, וההיענות הייתה מטורפת. עכשיו אנחנו בדרך לשם", כך חנן רובין.

הלוויתו של רס"מ אמיר חורי שנרצח בפיגוע הירי בבני ברק נערכת אחר הצהריים (חמישי) בחלקה הצבאית של בית העלמין בנוף־הגליל.

המשטרה חשיפה לציבור את גבורת השוטרים שחיסלו את המחבל בפיגוע בני ברק, והציגה את התיעוד מקבלת הדיווח ועד ניטרול המחבל דרך מצלמת הגוף: החתירה למגע, קבלת הדיווחים בזמן אמת, ניהול הקרב והירי המדויק.

מערכות ההקלטה של מרכז השליטה המחוזי, ומצלמות הגוף של השוטרים, תיעדו את מהירות התגובה של הכוחות משלב קבלת הדיווח של החשודים ועד לנטרול המחבל.

בשעה 19:57 החלו להגיע למוקד 100 של משטרת מחוז תל אביב קריאות אזרחים על אדם היורה מנשק ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק.

ב-19:58 מועבר דיווח לכלל הניידות והאופנועים של מרחב דן, והכוחות מתחילים לנוע לעבר רחוב ז'בוטינסקי.

צוות סייר-אופנוען 417 עם הלוחם רס"מ אמיר ח'ורי הנוהג באופנוע ורס"מ ע' מקבל את הדיווח כשהם ברחוב המרגנית ברמת גן בסיור ביטחון שוטף, ומתחיל לצמצם טווחים לכיוון רחוב ז'בוטינסקי.

בשעה 20:01 צוות 417 מגיע לז'בוטינסקי 22 בני ברק ומדווח שהוא שומע ירי מתוך השכונה ומתחיל להתקדם לכיוון הירי, תוך קבלת הכוונה ממרכז השליטה המחוזי ומאזרחים ברחוב.

בשעה 20:02 הצוות מגיע לרחוב הרצל 63, נתקל במחבל שפותח באש על הצוות, פוצע אנושות את רס"מ ח'ורי, רס"מ ע' פורק מהאופנוע ובירי מדוייק וממוקד מאקדחו מחסל את המחבל.