רוטמן חוסם את כוחות הפינוי שבאו להרוס את מאחז נופי שיראל

בעקבות שורת הפיגועים האחרונים, הוקמה בלילה האחרון נקודת התיישבות חדשה הנקראת 'נופי שיראל', על שמה של שיראל אבוקרט, לוחמת מג"ב שנרצחה בפיגוע בחדרה.

המאחז נמצא סמוך ליישוב מכמש שבבנימין. מספר משפחות כבר מתגוררות במקום במבנה קבע מבלוקים ומספר אוהלים, יחד עם בני נוער ומתנדבים.

ח"כ שמחה רוטמן מסיעת הציונות הדתית חסם בגופו את כוחות הפינוי שבאו לבצע פינוי מהיר במאחז החדש. רוטמן דרש מהשוטרים במקום להציג לו את הצווים שעל פיהם הם פועלים.

יו"ר תנועת נחלה, דניאלה וייס, אמרה: "אנחנו עושים כאן היום את מה שממשלת ישראל היתה צריכה לעשות אתמול, וקוראים לממשלת ישראל להכריז על הקמת 10 ישובים חדשים כתגובה ציונית הולמת".

יו"ר תנועת נחלה, צבי אלימלך שרבף: "צריך להקים יישובים ביהודה ושומרון ובכל ארץ ישראל בלי קשר לפיגועים. זאת משימה ציונית וחלוצית ממדרגה ראשונה, שכל כך חיונית לעם ישראל, ובודאי לנוכח ההשתלטות הערבית המשתוללת ביהודה ושומרון. על אחת כמה וכמה שאחרי סדרת פיגועים קשה כזאת יש צורך לחזור למשימות חלוציות הלאומיות, בנוסף לטיפול עקבי ומוחץ בטרור הערבי".

נופי שיראל
נופי שיראל צילום: נופי שיראל

לאה מימון, ממשפחות נופי שיראל, סיפרה: "הרגשנו בשבוע האחרון יחד עם כל עם ישראל את הכאב ברצח אחינו היקרים שמספרם עולה מיום ליום, והיינו חייבים לעשות מעשה שיחזיר טיפת צבע לפנים, ויעורר רוח חדשה בעם ישראל. אז התחלנו להקים את היישוב פה בנופי שיראל, ואנחנו קוראים לעם ישראל להצטרף אלינו, לחזק ולהתחזק".

יו"ר הקואליציה ח"כ עידית סילמן פנתה לראש הממשלה בנט ולשר הביטחון גנץ בדרישה שלא להרוס את המאחז החדש. סילמן אמרה: "אל תפנו את נופי שיראל. מדובר באדמות מדינה. אפילו לא סיימנו את ימי השבעה וכבר לפנות? יש אלפי מבנים לא חוקיים של ערבים ודווקא המנהל האזרחי בוחר לפעול מול יהודים''.