הציוץ בערבית
הציוץ בערבית צילום: מהטוויטר

חשבון הטוויטר של משרד החוץ, שהבליט בימים האחרונים את הגינויים במגזר הערבי לגל פיגועי הטרור הרצחניים, פרסם ציוץ ובו אימץ את הנרטיב הפלסטיני.

בציוץ נכתב, "הנשיא הפלסטיני אבו מאזן הביע גינוי על הרג אזרחים ישראלים בפיגוע בתל אביב, ואמר כי 'הרג של אזרחים פלסטינים וישראלים רק מוביל להידרדרות נוספת של המצב, שאחראים לה מתנחלים ואחרים'".

בעקבות פניית ערוץ 7 למשרד החוץ הציוץ הוסר. במשרד אמרו לנו בתגובה: "נעשתה טעות בשיקול הדעת. הציוץ הוסר".

סיעת ימינה מסרה: ''טוב עשו במשרד החוץ שמחקו את הציוץ של אבו מאזן. טוב שהוא גינה אבל זה בהחלט לא מספיק, אסור לשכוח שהרשות הפלסטינית תומכת בטרור, ממנת משכורות לרוצחים בכלא ויש לגנות את זה בכל תוקף''.

ח"כ אורית סטרוק שהבחינה בציוץ הגיבה בזעם, "ממשלת בנט-לפיד בשירות האויב. משרד החוץ של מדינת ישראל נותן במה לארכי-טרוריסט אבו מאזן, המנוול שחוקק את חוק משכורות המחבלים, וחותם על תלושי המשכורת שלהם בכל חודש".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "מזעזע שמשרד החוץ מהדהד את המסרים של מכחיש השואה שמאשים את המתנחלים באלימות. אבו מאזן מעודד, מממן ותומך בטרור. המתנחלים לא אשמים בפיגועים שבכלל היו בבני ברק, חדרה ובאר שבע. אני דורש משר החוץ להסיר מיידית את הציוץ הדוחה ולהילחם במכחישי שואה. לא ההיפך".