פליטים אוקראינים
פליטים אוקראיניםצילום: שאטרסטוקה

בתיאור קורע לב מספרת ליבה צ'רנין, פליטה מאוקראינה, על הדרמה שחוותה סמוך לגבול, עת נפרדה מבעלה וילדיה.

"קוראים לי ליבה צ'רנין ואני מקייב, יש לי חמישה ילדים מתוקים שלא ראו את אבא שלהם כבר כמה שבועות. קצת אחרי שהמלחמה פרצה באוקראינה, ידענו שאנחנו חייבים לברוח. משכנו את כל החסכונות שהיו לנו ושילמנו לאנשים סכומים מופקעים על מנת שיעזרו לנו לחצות את הגבול"!

ליבה ממשיכה בתיאור האירועים, "כשכבר היינו לקראת הסוף, נעצרנו מול מחסום נוסף של הצבא האוקראיני ואז הם הפרידו ביננו ואמרו שהוא חייב גיוס. בידיים רועדות הוא העביר לי את התינוקת, לא יודע מתי יראה אותה שוב, הבנים הגדולים צעקו, רציתי להישאר אתו אבל הוא אמר לי בשקט: "ליבה, תעלי לישראל".

"עברו שלושה שבועות מאז, הגענו לארץ ואני מרגישה שאני מתפרקת. בלילה אני לא מצליחה לישון מרב דאגה לחיי בעלי, ביום אני מנסה להתאקלם פה לבד ולהסתדר עם השפה החדשה.

עכשיו פסח ואין לי אפשרות אפילו להזמין מצות לחג, המלחמה הזו קרעה את המשפחה שלנו והרסה לנו את החיים. אני לא יודעת איך להמשיך, בבקשה תעזרו לי שלא ארגיש כל כך לבד"

לעזרה הקליקו כאן>>>

הרב פרץ קראהן שפועל לילות וימים למען הפליטים יוצא בקריאה נרגשת ומסביר: "מאות משפחות יהודיות נמצאות במצב זהה לשל ליבה, הם יצאו מאוקראינה אבל לא יכולים להרגיש בני חורין!

חלקם השאירו שם אבות, אחים וילדים שחייבים גיוס. אחרים אבדו את כל הרכוש שעבדו עליו במשך שנים. אין להם בית, צעצועים לילדים או אפשרות לרכוש בגדים לחג, אין להם כלום משל עצמם!

זה הזמן שלנו להתכנס ולעזור לנזקקים. בתרומה של 1000 ₪ עבור משפחה שלמה, תוכלו לשמח את הילדים, להעניק להן מצות וסל מזון בסיסי לחג ולעזור להן לשמוח למרות הכל! חג פסח כשר ושמח, פרץ קראהן".

לקמחא דפסחא הקליקו כאן>>>