הרוצחים מחדרה
הרוצחים מחדרהצילום: מצלמת האבטחה

ראש העיר אום אל פחם סמיר סובחי מחאמיד פרסם היום (חמישי) פוסט ניחומים למשפחות המחבלים בני עירו שיצאו למסע רצח בעיר חדרה.

דברי הניחומים למשפחות המחבלים התפרסמו בחשבון הפייסבוק הרשמי של עיריית אום אל פחם, ונכתבו בשמו ובשם כל עובדי העירייה ותושבי העיר.

"בשמי ובשם חברי ועובדי עיריית אום אל-פחם ואנשי העיר, אנו שולחים את תנחומינו הכנים ותנחומינו מכל הלב לאחינו במשפחת בשיר, על פטירתם של המנוחים: איימן אחמד בשיר אגבאריה ואיברהים חסן בשיר אגבאריה", נכתב בדף הפייסבוק של העירייה.

"יהי רצון שאלוהים ירחם עליהם ויסלח להם ויעורר במשפחותיהם סבלנות ונחמה", נכתב. "אנו שייכים לאללה ואליו נחזור".

לאחר פנייה ממשרד הפנים, הפוסט הוסר. "לא יעלה על הדעת, שעירייה במדינה ישראל תנחם משפחות של מחבלים", נמסר מהמשרד. סמיר מחאמיד, ראש עיריית אום אל-פחם, הסביר "זו הייתה טעות שתוקנה מיד ותיבדק, זו לא דרכנו. אנחנו מפרסמים הודעות על כל הנפטרים".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הגיב לפוסט "רק עיוורים הולכים שולל אחרי גינויים שיקריים וצבועים של ראש עיריית אום אל פחם, כמו גם של חבריו להנהגת ערביי ישראל והתנועה האיסלמית. הגיע הזמן להתפקח ולהבין שהכל שקר. מדובר באויבים תומכי ומעודדי טרור וכך צריך להתייחס אליהם".

חבר הכנסת איתמר בן גביר פנה ליועצת המשפטית לממשלה "לראות ולא להאמין! ראש עיריית אום אל פאחם, הוציא הודעת תנחומים לשני המחבלים שביצעו את הפיגוע בחדרה. פניתי ליועמ"ש שיורה למשטרת ישראל לחקור את ראש העיר בחשד לתמיכה בטרור ופונה לאיילת שקד בדרישה לפתוח בהליך הדחה".

חבר הכנסת אופיר סופר ממפלגת הציונות הדתית מסר כי "סמיר סובחי ראש עיריית אום אל פאחם צריך להיחקר עוד היום בחשד להסתה לטרור ועל שרת הפנים לפעול לסיום תפקידו. מי שתומך בטרור מקומו בכלא ולא על כיסא ראש העיר".

מתנועת אם תרצו נמסר בתגובה "אנו דורשים לעצור מיידית את ראש עיריית אום אל פאחם בחשד להסתה לטרור. מאחורי מופע הגינויים וההתחנפות מסתתר תומך טרור שמנחם את משפחות המחבלים המתועבים".

ארגון "עד כאן" מסר: "שוב הוכח כי מה שהמנהיגים הערבים אומרים בעברית הם אומרים הפוך בשפה הערבית. הסרת הפוסט רק לאחר בקשה משרת הפנים מראה כי התמיכה בטרור במגזר הערבי הגיעה גם למוסדות המדינה המתוקצבים. אנו קוראים לשרת הפנים להדיח את ראש העיר לאלתר. המלחמה בטרור חייבת להיות בפעולות נחרצות ולא בבקשות יפות".