זירת הפיגוע בגוש עציון
זירת הפיגוע בגוש עציון צילום: ערוץ 7

מנהל יחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק, ד"ר אלון שוורץ, עדכן בראיון ברשת ב' על מצבו של הפצוע קשה בפיגוע באוטובוס בגוש עציון.

הפצוע שב להכרה ונושם בכוחות עצמו. הוא עדיין מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ.

מחבל דקר אתמול בבוקר נוסע באוטובוס בצומת נווה דניאל שבגוש עציון. הנוסע, גבר בן 28, נפצע כאמור באורח קשה והובהל לבית החולים שערי צדק.

המחבל, נדאל ג'מעה ג'עאפרה בן ה-34 מתרקומיא, חוסל בירי על ידי שני אזרחים חמושים ששהו באוטובוס.

חובש מד"א, ליאור שאשא, שהגיע לזירה, סיפר: "הפצוע ישב בסמוך לאוטובוס, כשהוא בהכרה וסובל מפצע דקירה בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני, שכלל עצירת דימומים ומתן תרופות. פינינו אותו לבית החולים שערי צדק כשהוא בהכרה ובמצב יציב, שם הורדם והונשם".

הפיגוע בגוש עציון | שימי גרוסמן, פראמדיק מד"א חזקי ברוך, ערוץ 7

עד ראיה, שנסע באוטובוס, תיאר את השתלשלות האירועים: "עליתי על האוטובוס והתיישבתי במושב האחורי. זיהיתי בחור שעומד עם מברג ודוקר את אחד הנוסעים. שלפתי את האקדח, דרכתי אותו, אך בזמן הזה נוסע חמוש אחר כבר ירה לעבר המחבל ונטרל אותו".

בתוך כך צה"ל העלה את הכוננות באוגדת יהודה ושומרון מחשש לפיגועי ירי או דקירה. האוגדה קיבלה תגבור של שמונה גדודים ועיקר הפעילות של החיילים מתמקדת בצירי התנועה ובתחנות ההסעה.

בעקבות הפיגועים האחרונים, תקבל המשטרה תוספת תקציב של כ-180 מיליון שקל. כך סיכמו ראש הממשלה בנט והשר לביטחון הפנים בר לב. הכספים יושקעו, בין השאר, בגיוס לוחמים ובהקמת חטיבה של משמר הגבול על בסיס כוחות מילואים. המשטרה גם תקנה יותר מ-6,000 אפודים קרמיים, 4,000 קסדות ו-40 אופנועים.