אבי בלוט עם ילדי לב בנימין
אבי בלוט עם ילדי לב בנימין צילום: דובר צה"ל

בשבוע שעבר התקיים טקס מרגש לרגל תחילת התנדבותם הצבאית של 21 נערים ונערות מעמותת "לב בנימין" באוגדה המרחבית יהודה ושומרון.

העמותה פועלת למען צעירים בעלי צרכים מיוחדים וממוקמת ביישוב עפרה בבנימין. בתמיכתה, מתאפשר לאותם נערים להשתלב בשירות התנדבותי בצה"ל והחל מהשבוע יתחילו את שירותם במפקדת האוגדה במגוון תפקידים.

מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל אבי בלוט, אמר: "אני מברך את כל החיילים והחיילות החדשים המגיעים לשרת באוגדת איו"ש ואני מאוד מתרגש לקבל את פניכם. פעילות עמותת 'לב בנימין' בלב איו"ש, מהווה חלק מהחיבור שלנו להתיישבות.

''אוגדת איו"ש היא אוגדה מרחבית לוחמת שעסוקה לילות כימים בהגנה על התושבים ובסיכול טרור - אך מקור עוצמתה הוא בחיבור שלה למדינה ולעם ובערבות הדדית. לכולם יש זכות לשרת את המדינה - ויותר חשוב ממה שהגיוס הזה חשוב לכם, החיילים החדשים, הוא חשוב לנו, לאוגדת איו"ש, ברוכים תהיו", הוסיף בלוט.

מנהלת עמותת "לב בנימין", שלומית קהן: "אנו מודים מכל הלב לאוגדת איו"ש שמקבלת אותנו לכאן. עבורנו זהו רגע משמעותי, כאן באוגדה, בבית שלנו - חלום הופך למציאות. להיות חייל בצה"ל זה כרטיס הכניסה לעם ישראל וזו גאווה עצומה. קבלתנו לאוגדה מאפשרת לנו להרגיש חלק מהדבר הגדול שנקרא צבא ההגנה לישראל. חלק ממערכת היחסים של כל ישראלי ומדינתו הוא לתת ולקבל - וכאן אנו גם יכולים לתת וגם לקבל".