המיצג בספריית מכללת ספיר
המיצג בספריית מכללת ספיר צילום: באדיבות המצלם

הנהלת מכללת ספיר החליטה הבוקר (ראשון) שלא לפתוח את תערוכת "בקצה השמיים" שהיתה אמורה להיפתח השבוע בספריית המכללת בשדרות.

אחד ממיצגי התערוכה היה דגל חמאס עם כל האלמנטים המוכרים אך בשינוי צבע. בעוד את חמאס מייצג הצבע הירוק - הדגל נצבע בשחור.

הדבר עורר את זעמם של הסטודנטים היהודיים והתפתחה מחאה ברשתות החברתיות. הסטודנטים נחשפו לדגל חמאס בשלב הקמת התערוכה ודרשו להסירו לאלתר.

לאחר פניית ערוץ 7 נמסר הבוקר מהמכללה כי הוחלט שהתערוכה כולה לא תיפתח. "המכללה האקדמית ספיר מהווה בית חם לסטודנטים יהודים וערבים ופועלת בנחישות לשמור על האיזון החיוני בין חופש הביטוי לפגיעה ברגשות הציבור. החיים המשותפים בקמפוס הם ההוכחה לאחדות ולכבוד הדדי. נמשיך לעשות כל שביכולתנו לשמור על כך", נמסר מהמכללה.

אחד הסטודנטים שזעם בשבוע שעבר על הצבת דגל חמאס במכללה, אמר אז לערוץ 7: "כאזרח במדינת ישראל בכלל ופרט כקצין קרבי בסדיר עד לפני שנתיים וכיום במילואים, אני מתבייש ומזועזע שדבר כזה יכול להתרחש ונותנים לו לגיטימיות במדינה שלנו. יצאתי למעצרים של מחבלים שהחזיקו דגלים כאלה ותמכו בטרור שהוא מייצג והדבר הזה פשוט פוגע בי ובאחרים".

שי רוזנגרטן רכז פעילים בתנועת אם תרצו שנלחמה להסרת מיצג ההסתה, מסר בתגובה: "לחץ ציוני באקדמיה משפיע. שמחנו לשמוע על החלטת המכללה בעקבות מחאת הסטודנטים אותה ליווינו יחד עם הפעילים שלנו. אין מקום להסתה באקדמיה, בטח שלא במוסד במימון ציבורי. נמשיך להיאבק למען הציונות באקדמיה".