שילה אדלר
שילה אדלר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד הבינוי והשיכון מקים מינהל התיישבות חדש בראשו יעמוד שילה אדלר.

אדלר בעל רקע ארוך ומשמעותי בשירות הציבורי, כאשר עד לאחרונה שימש כסמנכ"ל תכנון ופיתוח תשתיות במשרד התחבורה והמפקח הארצי על התעבורה קודם לכן שימש כמשנה למנכ"ל משרד התחבורה.

בין היתר שימש כמנכ"ל חברת "פסגות ירושלים", כיועץ מקצועי לשר ההתיישבות וכמנכ"ל מועצת יש"ע.

בתפקידו כראש מינהל ההתיישבות יהיה אחראי אדלר מנהל בנייה כפרית, מנהלת מבנים לטובת קליטת עלייה, קידום ויישום החלטת הממשלה להכפלת אוכלוסיית הגולן.

אדלר בעל תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון בחינוך. בוגר תוכנית מעוז לפיתוח מנהיגות ציבורית והכשרת מנהלים של אוניברסיטת הרווארד בבוסטון. במסגרת שירותו הצבאי היה לוחם וקצין בסיירת גולני, מפקד גדוד מילואים והקים חטיבת חי"ר קל דניאל, עליה ממשיך לפקד גם כיום.

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, אמר כי "ההחלטה שקיבלתי להקים מינהל התיישבות במשרד הבינוי והשיכון באה לפתור חסמים רבים שהיו במהלך השנים להקמת יחידות דיור בהתיישבות וכן לתכלל את החלטת הממשלה להכפלת תושבי הגולן וחיזוק מבנים עליה אמון המשרד. אני בטוח שיחד עם שילה, אנו נעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו להכפיל את תושבי הגולן ,להגדיל משמעותית את ההתיישבות הציונית בישראל וכן לחזק את המבנים מפני רעידות אדמה".

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן הוסיף: "זה הזמן הנכון לאיש הנכון, משרד הבינוי והשיכון ניצב בחוד החנית לקידום ההתיישבות והבנייה ברחבי הארץ. אדלר ינהל את יישום החלטת ממשלה 864 לעידוד וצמיחה דמוגרפית בגולן, הקמת מנהלת קליטת עלייה ומנהל בנייה כפרית. אני בטוח כי הוא יעשה עבודה מעולה".

ראש מינהלת ההתיישבות הנכנס, שילה אלדר סיכם: "שמחתי להיענות לבקשתו של מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון ולהקים מנהלת התיישבות במשרד. כמי שנטוע עמוק בתחום זוהי זכות עצומה להיות שותף בבניינה של הארץ על רבדיה השונים".