פצוע הפיגוע עם אחד הרופאים שטיפלו בו
פצוע הפיגוע עם אחד הרופאים שטיפלו בוצילום: דוברות שערי צדק

בשורות משמחות: הפצוע הקשה מפיגוע הדקירה באוטובוס בצומת אלעזר בגוש עציון ביום חמישי, התאושש ושוחרר היום (ראשון) לביתו.

"זהו נס של ממש, רק ביום שישי יצאתי מטיפול נמרץ לאחר ניתוח חרום והנה אני כבר בדרכי הביתה הולך על 2 רגלים", אמר.

בדרכו החוצה ממחלקת כירורגיית לב חזה מלווה באשתו שבהריון מתקדם פגש הפצוע את הרופאים שנלחמו על חייו והריצו אותו לניתוח לב חירום להצלת חייו: ד"ר אלון שורץ, מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק שקיבל את הפצוע במצב קשה בחדר המיון; ד"ר דניאל פינק, מנהל יחידת ניתוחי חזה וד"ר סליס תג'ר מנהל מחלקת כירורגית לב חזה.

מנהל יחידת הטראומה, ד"ר אלון שורץ הסביר: "לאור פגיעה של הדקירה בלב, נדרשנו להכניס את הפצוע לניתוח חרום מציל חיים. וכבר בשישי הועבר מהיחידה לטיפול נמרץ לב למחלקה רגילה. אנו שמחים על התוצאה הטובה ועל החלמתו המהירה של המטופל ששב לעמוד על רגליו, ימים בודדים לאחר הפציעה הקשה".

הפצוע עצמו שיחזר: "עליתי לאוטובוס עם המחבל, הוא עטה אוזניות והתנהג באופן מחשיד. הוא התיישב שני ספסלים מאחורי ואני הסתובבתי והסתכלתי עליו בחשש. בתוך זמן קצר אני מוצא את עצמי במאבק עם המחבל. תושיה של נוסע אחר עם נשק שחיסל את המחבל הצילה את חיי, לא לפני שנדקרתי 9 פעמים במקומות שונים בגוף מהראש ועד לרגל כולל דקירה אחת בלב. בשלב מסוים ראיתי שחור בעיניים ונכנסתי לערפול הכרה ואז הגיעו כוחות ההצלה והחלו לטפל בי ופינו אותו לשערי צדק".

"אנחנו רוצים לומר תודה רבה לכולם – להשם שנתן לי את חיי במתנה כי הייתי עלול להיות במקום אחר לגמרי, על כך אני רוצה לומר את הפסוק 'לא אמות כי אחיה ואספר מעשי י-ה'. אנחנו רוצים להודות לצוות הרופאים והאחיות המסורים של שערי צדק שהצילו את חיי ולכל עם ישראל שהתאחד בתפילות לרפואתי. ההחלמה המהירה שלי היא נס, בשבת עוד לא הייתי מסוגל לרדת מהמיטה והנה עכשיו אני הולך הביתה על 2 רגליים", הוסיף.

לאחר שקיבלו את מכתב השחרור עם הסבר להמשך טיפול בבית, אמרו בני הזוג הנרגשים כי הם מקווים לחזור בקרוב למרכז הרפואי שערי צדק והפעם בנסיבות משמחות - לצורך שמחת הלידה הקרובה.