השר מתן כהנא במהלך הדיון
השר מתן כהנא במהלך הדיוןצילום: דוברות

השר לשירותי דת מתן כהנא התייחס לגל הפיגועים בשבועיים האחרונים בראיון ל-103FM.

"אנחנו בתוך גל טרור אבל לא גל טרור מאורגן", טען השר כהנא בפתח דבריו, "אני מקווה שהגל הזה ייגמר במהרה אבל הוא היה גל של טרור בודדים. אם פעם בעבר היינו רגילים שהם לוקחים סכין ועושים דברים נוראים, היום לצערי עם התפשטות כלי הנשק במגזר הערבי והקלות שבה אפשר לשים יד על נשק אוטומטי אז כל פיגוע כזה חמור בהרבה. זה טרור בודדים ואנחנו צריכים לדעת להתמודד גם איתו".

השר כהנא הוסיף, "אנחנו צריכים לדעת גם לייצר הגנה יותר טובה ביותר מקומות עם כמה שיותר כוחות בשטח, אבל גם לייצר מגע מודיעני והתקפי גם בהתארגנות בודדים יש אפשרות למצוא סימנים מעידים. בטח אם מעורבים בזה יותר משני אנשים ואני חושב שזה ביכולות שלנו. זה בדיוק מה שאנחנו עושים, יותר מגעים עם כאלו שהיו מזוהים בעבר עם דעאש, עם כאלו שהיו בכלא, עם הסתכלות יותר מעמיקה על הרשתות החברתיות ובנוסף מאמץ הגנתי נרחב".

על האמירות כי מנסור עבאס ונוכחותו בממשלה מונעים פעילות נגד גל הטרור הנוכחי ענה, "זה פשוט לא נכון. השתתפתי בקבינט שהיה ביום רביעי האחרון ולא היה דבר אחד שנמנענו מלעשות משיקולים פוליטיים כאלו ואחרים. שיח ענייני לחלוטין וקבלת החלטות עניינית לחלוטין, לא היה דבר אחד שמערכת הביטחון העלתה שאנחנו פסלנו אותו. בענייני ביטחון אין שום שיקול פוליטי".

כהנא נשאל גם על דברי מזכיר המדינה האמריקני בנוגע ל'אלימות המתנחלים'. "משוואה אומללה ולא רלוונטית לכלום. יש פה קורבנות שהם אזרחי ישראל, ולא רק יהודים דרך אגב. נהרגים פה וההורגים הם טרוריסטים ערביים אסלאמיסטיים. כל המינוח הזה של אלימות מתנחלים לא רלוונטי לכלום, זה קמצוץ קטן שכולם מגנים אותו ואף אחד לא רוצה אותו. הוא פוגע בראש ובראשונה באוכלוסייה מדהימה של כמעט חצי מיליון מתיישבים יהודים ביהודה ושומרון שהם הנפגעים העיקריים מההתנהגות הזו. לדבר על הקומץ הזה זה פשוט הזיה, יש פה טרור נגד יהודים וזו המשוואה היחידה שיש פה. זו לא משוואה, זה נעלם אחד".