סיור ללא תשלום
סיור ללא תשלוםצילום: קובי פינקלר

מתרחב פרויקט משרד התיירות לסיורים חינם לציבור וכעת מממן המשרד הדרכה של מורי דרך לקבוצות שיתארגנו בעצמן.

בהמשך לפרויקט המתבצע בימים אלו, בו מציע משרד התיירות לציבור עשרות אלפי הדרכות בחינם על ידי מורי דרך מוסמכים, באמצעות רשות הטבע והגנים – עכשיו יכולה קבוצה המונה מינימום 15 אנשים להתארגן בעצמה ולהזמין הדרכה באתרי הרשות וברחבי הארץ ללא תשלום. כמו כן יכול מורה דרך לארגן קבוצת מטיילים העולה על 15 אנשים ולקבל את התשלום עבור ההדרכה ממשרד התיירות באמצעות רט"ג.

לאחרונה החזיר משרד התיירות את מורי הדרך לעבודה באמצעות מימון הדרכות סיורים ללא עלות לציבור. את הסיורים ניתן להזמין בקישור: https://www.parks.org.il/tayarut/ או ישירות לרשימת מורי הדרך שניתן להזמין להתארגנות פרטית: https://www.parks.org.il/article/guide/

הפרויקט מבוצע בהמשך להחלטת הממשלה לסיוע לתעשיית התיירות, בה נקבע כי משרד התיירות יתקצב סיורים מודרכים לקהל הרחב בעלות כוללת של 25 מיליון שקלים. הסיורים מתבצעים בכל ימות השבוע, באתרי רשות הטבע והגנים ובערים השונות. נכון להיום, כ-1,600 מורי דרך מועסקים בפרויקט. עדיין ניתן להצטרף על ידי פניה לרשות הטבע והגנים. הסיורים יוצעו בקרוב גם באנגלית, ברוסית, בצרפתית ובערבית.

שר התיירות יואל רזבוזוב: "לאחר שנתיים מאתגרות עבור תעשיית התיירות, יש לנו פה הזדמנות גדולה לסייע למורי דרך וגם סוף סוף לצאת מהזום, לחזור לשפיות, לקחת את המשפחה והחברים ללא עלות, וליהנות מסיורים מודרכים בערים ובאתרי הטבע. אז קחו מורה דרך וצאו לטייל".

מ"מ מנכ"ל רשות הטבע והגנים, רעיה שורקי: "אנחנו שמחים לפתוח ערוץ נוסף באמצעותו מורי הדרך יוכלו ליהנות מהפרויקט שנועד לתמוך בהם בשעתה הקשה של התיירות הנכנסת לישראל מאז פרוץ הקורונה, דרך יוזמה אישית או פנייה ייעודית של קבוצות אליהם. אנו רואים ביישום הפרויקט חשיבות עליונה ושמחים להיות חלק מרכזי ביוזמה מבורכת זו. בתוך כך סיורים מודרכים על ידי מורי דרך יאפשרו למטיילים הישראלים להכיר באופן מעמיק יותר את ערכי המורשת והטבע המיוחדים בישראל ולהיחשף גם לאתרים פחות מוכרים".

גנית פלג, יו"ר אגודת מורי הדרך בישראל: "אגודת מורי הדרך בישראל מברכת כל יוזמה אשר תרחיב את אפשרות התעסוקה למורי הדרך. אנו מצפים שמגוון הסיורים שניתן להדריך במסגרת המיזם יורחב לכלל מורי הדרך בישראל ויאפשר להם להתפרנס בכבוד".