אנדרי גורבנוב הישראלי, אלוף העולם לנכים. ישמור על התואר?
אנדרי גורבנוב הישראלי, אלוף העולם לנכים. ישמור על התואר?צילום: RITVO PHOTOGRAPHY

אליפות העולם הקודמת לנכים התקיימה בספרד והגיעו אליה 21 שחמטאים, אבל כבר כבר בשלב מוקדם זה לאליפות בישראל נרשמו כ-40 שחמטאים ממגוון מדינות: סרביה, קרואטיה, ישראל, אוקראינה, גרמניה, צרפת, רוסיה, אזרביג'ן, סעודיה, ארמניה, ויאטנם, פולין, בלארוס, צ'כיה וכו'.

האליפות תתקיים במהלך חודש מאי באשדוד, והעיר הדרומית תלבש חג ותארח עשרות רבי אמנים ואמנים מהארץ והעולם. את ישראל ייצגו מספר שחקנים מובילים בהובלתו של אנדרי גורבנוב הישראלי שזכה באליפות העולם לנכים אשתקד בדומה לזכייתו הראשונה ב -2015 וסיים 3 פעמים במקום השני.

האליפות עצמה תימשך 9 ימים ותכלול חגיגת שחמט בעיר אשדוד לרבות משחקים סימולטניים, מייצגים ופעילות רבה בתחום השחמט שתפס תאוצה באשדוד בשנים האחרונות בהובלת ראש העיר יחיאל לסרי וסגנו אלי נכט, שמכהן בשנים האחרונות כסגן נשיא פדרציית השחמט בישראל ופעל נמרצות, על מנת שההתחרות הבינלאומית תתקיים באשדוד.

"לשמחתי אני מתפקד היטב ופועל בכל זירה אפשרית למען הציבור" מספר נכט על האירוע המוחי שעבר בגיל 17 ועליו התגבר, "האהבה שלי לשחמט מאפשרת לי כרגע לסגור מעגל משמעותי בחיי. כסגן ראש העיר אשדוד, בתפקידי בפדרציה ומעל הכל באופי האירוע הבינלאומי החשוב ביותר שבמרכזו שחקנים עם צרכים מיוחדים. וכל זה המתקיים בעיר שלי באשדוד".

ד"ר צביקה ברקאי, יו"ר האיגוד הישראלי לשחמט, מסר גם הוא כי מתוכננת חגיגה של שחמט, שתאפשר הצצה לעולם השחמט ולמשחק שעם ישראל מתאהב בו בשנים האחרונות.

"מדינת ישראל הופכת למעצמת שחמט עם אלפי שחקנים פעילים, פעילות בלמעלה מ 1,000 בתי ספר וכעת גם אירוח אליפויות העולם כאן במדינת ישראל. אני מודה למשרד התרבות והספורט בהובלת השר חילי טרופר על הסיוע והשותפות ולעיריית אשדוד על ההירתמות המדהימה".