אירוע של 'גשר של זהב'
אירוע של 'גשר של זהב'צילום: יח"צ

עו"ד יהודה זרצקי יליד ישראל ותושב העיר ירושלים, עוסק מזה כ-30 שנה בפעילות התנדבותית לקליטת עלייה בדגש על נוער עולה ולרווחתם של החיילים הבודדים.

כבר בזמנו, עם הגעתם של גלי העלייה הגדולים ממדינות חבר העמים בשנות ה-90, הקים עו"ד זרצקי עם מאות מתנדבים עמותה שחרטה על דגלה לסייע ככל הניתן בקליטת העולים ושילובם בחיי החברה בארץ.

כמו אז כך גם היום, לאור מצב חוסר הודאות באירופה המזרחית, התארגנה ופועלת עמותת "גשר של זהב" בסיוע לאחינו היהודים פליטי יהדות אוקראינה והסביבה.

מדי שנה מקיימת העמותה אירועים ייחודיים במסגרת "שבת ירושלים והתפוצות" זאת על פי החלטת ממשלה רשמית משנת 1999 המייפה את כוחה של העמותה כגוף ממלכתי רשמי הפועלת בתחום העשייה החינוכית בעיקר בקרב בני הנוער והחיילים הבודדים, כל זאת למען ביסוסה וחיזוקה של העיר ירושלים כבירת הנצח וכגורם של אחדות בקרב העולם היהודי כולו.

לקראת חג הפסח הקרב, משיקה עמותת "גשר של זהב" את העותק ה-250,000 של "הגדת ירושלים", תוכנה הייחודי של ההגדה המשלב בתוכה צילומים מקוריים וייחודים של העיר ירושלים.

ההגדה כבר יצאה בהוצאה מיוחדת באנגלית לאור הביקוש הגדול בקרב יהדות ישראל והתפוצות, וכעת מוציאה העמותה מהדורה מיוחדת מתורגמת לרוסית – הוקרה מיוחדת לגל העלייה הנוכחי מאוקראינה.

10,000 ההגדות יחולקו במוקדי העולים הפזורים בכל חלקי הארץ. סדר פסח המרכזי של העמותה יתקיים בירושלים, מאות סועדים ייסבו יחדיו בשולחן הסדר וביניהם משפחות עולים מאוקראינה, ולצידם חיילים בודדים ממשפחות יוצאי חבר העמים.

אירוע ההשקה הייחודי יתקיים ביום ראשון הקרוב (ט' ניסן 10.4.22) בתאטרון ירושלים ויכלול תכנית אומנותית מלאה בהובלת התזמורת הסימפונית ירושלים עם המנצח איתן סובול ותארח את מיטב היוצרים הישראלים: עובדיה חממה, יונתן רזאל, משה זרצקי וארז לב ארי, שיבצעו ממיטב יצירותיהם המקוריות בעיבודים תזמורתיים ייחודיים.

במהלך הערב ישולבו קטעי שידור יחודיים מבניין האו"ם בניו יורק בהובלת השגריר גלעד ארדן ואיתו יו"ר חבר הנאמנים של הקהילות היהודיות מלקולם הונליין. בנוסף יעברו שידורים גם ממרכזים וקהילות נוספות ברחבי העולם- מיאמי, קוסטה ריקה, גרמניה, פולין ועוד.

לרכישת כרטיסים לאירוע ההשקה שכל הכנסותיו קודש לרווחת החיילים הבודדים לחצו כאן

או התקשרו לקופת התזמורת - 1-700-70-4000

גשר של זהב
גשר של זהבצילום: יח"צ

לאתר עמותת "גשר של זהב" לחצו כאן