הלווית לורה יצחק
הלווית לורה יצחקצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משפחות השכולות קוראות לאזרחי ישראל שלא לשתף סרטונים מזירות פיגוע או שמות שטרם הותרו לפרסום, כך מדווח הבוקר (שלישי) העיתון 'ידיעות אחרונות'.

טל יצחק, בעלה של לורה הי"ד שנרצחה בפיגוע בבאר שבע, כתב בחשבון הפייסבוק שלו כי הוא מבקש מכל אזרח במדינה למחוק את הסרטון הקשה שמתעד את הרצח ולהפסיק לשתף אותו ברשתות החברתיות.

"כל העולם ידע לפניי שלורה נרצחה. אני עד היום לא רוצה לראות את זה. זה לא נתפס: היא נרצחה ב־16:07. אני ב־16:26 הייתי שם. ב־19 הדקות האלה הסרטון הזה כבר רץ. שלחו לבת שלי את הסרטון ושאלו אותה אם זו אמא שלה. לבנות שלי יש סמארטפונים. הן אמרו לי שהן לא ראו ואני מאמין להן. מצער אותי שאנשים משתפים ככה. איבדנו כל רגש בסיסי? הדם עדיין נשפך ואנשים כבר שולחים את זה לכל העולם".

"צריך לחוקק חוק שיעשה לזה סוף. מי שמוציא סרט כזה צריך צריך להיענש. אני לא יודע מתי הסרטון יקפוץ לילדה שלי, או לאמא של אשתי, או לי. אני קורא לאנשים לא להיות עם יד קלה על המקלדת. אף אחד לא רוצה לקבל דבר כזה. אנשים ראו את מה שאני מפחד לראות", הוא מוסיף.

שני דיין, בת דודתה של שיראל אבוקרט הי"ד שנרצחה בפיגוע הירי בחדרה סיפרה כי צפתה בתיעוד מבלי לדעת שהנרצחת היא קרובת משפחתה. "אם הייתי מצליחה להבין שמדובר בשיראל והייתי מקבלת את הידיעה מהסרטון עצמו - לא יודעת איך הייתי מתמודדת. עד עכשיו אני בחרדות. אני יודעת שצפיתי וראיתי אותה ברגעים האחרונים שלה. לא יודעת כמה זמן אהיה עם הטראומה הזאת. הסרטון מתנגן לי בראש בכל רגע".

"הפצת הסרטונים האלה זו תופעה נוראית. הם עוברים כאש בשדה קוצים. השבעתי את אמא של שיראל לא לראות את הסרטון הזה. זה יכאיב לה עוד יותר. היא הצטמררה כולה כששמעה על זה. היא שאלה: 'מה, רואים הכל? רואים הכל?'. חייבים להפסיק עם התופעה הזו".