טיפולי שיניים
טיפולי שיניים istock

משרד הבריאות מפרסם לציבור צו להורדת גיל הזכאות לטיפולי שיניים לציבור המבוגר. המהלך ירחיב את הזכאות לטיפולי שיניים משמרים ומשקמים לטובת מאות אלפי מבוגרים, בעלות מוערכת של 100 מיליון שקלים, במסגרת תקציב סל התרופות.

הצו פורסם להערות הציבור, ומיום חתימת שר הבריאות על הצו, בעוד מספר שבועות, יהיו זכאים אזרחים מגיל 72 ומעלה לקבלת טיפולי שיניים משמרים הכוללים בין השאר טיפול דחוף, בדיקה תקופתית, בדיקות שגרה ומעקב, צילומי רנטגן, צילום פנורמי, הסרת אבנית, הקצעת שורשים, עקירה וטיפול שורש. השרות יינתן לבני 72 ומעלה במקום 75 כפי שהיה עד כה.

בנוסף, יורחבו גילאי הזכאות לטיפולי שיניים משקמים הכוללים: הכנת תותבות מיידיות, התייעצות עם מומחים ועוד החל מגיל 72 ולא גיל 80 שניתן עד כה.

שר הבריאות ניצן הורביץ: "חיסכון של אלפי שקלים למאות אלפי מבוגרים. זו הבשורה החשובה שאנחנו מביאים היום. הצו שפרסמתי ירחיב את הזכאות לטיפולי שיניים משמרים ומשקמים לכל בני ובנות 72 ומעלה, בעלות של כ-100 מיליון שקלים במסגרת סל התרופות.

''הטיפולים האלו כל כך חשובים, וגם יקרים מאוד", הוסיף הורוביץ. "הסבל הפיזי, וגם הנפשי של אדם מבוגר שזקוק לטיפול שיניים שיקומי ולא יכול להשיג אותו הוא בלתי נסבל. כאן בדיוק המקום שלנו, של המדינה, של משרד הבריאות - לדאוג ולוודא שההורים והסבים שלנו לא נזנחים מאחור. לוודא שגם מי שידו אינו משגת, מקבל מענה רפואי שוויוני והולם".

השרה לשיווין חברתי מירב כהן: "הורדת גיל הזכאות לטיפולי השיניים השונים לגיל 72 הוא צעד משמעותי עבור מאות אלפי אזרחים ותיקים בישראל. הפנים שלנו הם מראה לנפש שלנו ולפעמים טיפול שיניים פשוט יכול אפילו לשפר את מצבם הנפשי של אזרחים ותיקים רבים. אני מודה לשר הבריאות ניצן הורוביץ ולצוותים המקצועיים במשרדים על העבודה המשותפת והיעילה, אשר מפירותיה תהנה האוכלוסייה הוותיקה בישראל. אנו ממשיכים לפעול כל העת על מנת להקל את חיי האוכלוסייה הוותיקה גם בתחומים נוספים".