צוריאל גביזון
צוריאל גביזון צילום: עמנואל מימון

בחודש האחרון יצא לנו לעשות הרבה פעילויות לחברי הפרויקט. יום צילומים, שבת פנויים-פנויות, כנס וירטואלי ועוד... ושמתי לב לתופעה מדהימה: יש חברים שמגיעים לאירוע, וכל הזמן רק מפרגנים ומפדבקים. "וואו, כל הכבוד לכם שאתם ככה משקיעים בנו", "איזה מדהימים אתם", וכו'.

לעומתם, יש את הקבוצה השנייה - הקבוצה של ה'חמוצים'. אלו שתמיד אוהבים לראות את הפגמים, את מה שחסר, את השלילי. "למה אין מספיק צלמים?", "למה עשיתם את השבת במלון של 3 כוכבים בלבד?", "אוףף, איזה מעצבן שכולם כאן מוזרים!". אותה סיטואציה, שני סוגים של אנשים. אחד רואה רק את הטוב, והשני רואה רק את הרע.

אני כבר יכול לזהות אותם ממטר, את האלו שבאים בחיוניות כזאת - שרוצים לעזור, לתרום, להיות שם בכל תפקיד. לעומת אלו שסוחבים את עצמם כזה, עושים טובה לעולם שבכלל באו לאירוע. יושבים ומקטרים על כל מה שזז.

ולמה זה חשוב? כי יש עיקרון בעולם הזה שנקרא: חוק המראה. שאומר דבר פשוט: איך שאתה תסתכל על העולם, ככה העולם יסתכל עליך. מה שנקרא: "ונהי בעינינו כחגבים, וכן היינו בעיניהם"

זה עיקרון מאוד מאוד חשוב: אתה מסתכל על העולם בצורה חמוצה? גם הסובבים אותך יפרשו אותך כ'חמוץ'.

אתה בא בגישה חיובית ונעימה - כולם ירצו להתקרב אליך ולהיות בחברתך. וזה באמת קורה: אנחנו רואים שמי שבסופו של דבר מתחתן ומצליח לקיים זוגיות ארוכת טווח, הם האנשים החיוביים. אלו שתמיד אומרים תודה, שיודעים להעריך, שמסתכלים על הכל בצורה נעימה. הכי כיף בחברתם - ולכן הם 'נחטפים'.

דווקא ה'נשמות הטובות', שחושבות שהן יודעות הכל, מטיפות מוסר, מצדקות, וכל הזמן באות בביקורת ו'עצות' למיניהן - מתקשות בסופו של דבר גם למצוא בן זוג שיוכל להכיל את השקפת העולם הנוקשה שלהן.

אז שימו את עצמכם במקום הנכון. תסתכלו על העולם בעין חיובית, תראו את הטוב (ויש כל כך הרבה!) תחלקו מחמאות, תודו לסובבים אתכם, תקבלו השראה מאחרים ואל תטיפו מוסר. לאט לאט יקרה תהליך מדהים - תהפכו להיות מגנט אמיתי לחברים איכותיים, טובים וחיוביים בדיוק כמותכם. ואז גם הדרך לחופה תהיה הרבה יותר מהירה וקלה. בהצלחה!

עדיין לא בפרויקט? מוזמנים עכשיו >