מחוץ לבית המשפט השלום בירושלים התקיימה היום (שלישי) משמרת מחאה נגד כתב האישום שהגישה המחלקה לחקירות שוטרים נגד אוריאן בן כליפא, שוטרת מג"ב, בגין תקיפה של צעירה ערבית.

סימה, אימה של הלוחמת, שוחחה עם ערוץ 7. "אני מרגישה שבגדו בילדה שלי. היא בכלל לא צריכה להגיע לפה והמשפט לא היה אמור להתנהל. לוחמים לא צריכים לשבת על ספסל הנאשמים. צריכים לתת להם גיבוי ולצערנו המדינה מפקירה אותם. זה ביזיון", היא אומרת.

לדבריה, בתה היתה רוצה מאוד לחזור ולשרת את המדינה. "אוריאן עדיין בחופשה כפויה ומחכה להחלטה אחרת. אתמול היא ראתה את המהומות בשער שכם ואמרה לי רק 'למה אני לא שם'. למרות מה שהיא עוברת ולמרות איך שהתייחסו אליה היא אוהבת את העבודה שלה ורוצה לחזור לשם".

האם זעמה על התנהלות המדינה. "הפרקליטות מבקשת מאסר, רק בגלל שהיא עשתה את התפקיד שלה. מפקד מג"ב אומר שהוא מגבה את הלוחמים שלו וגם המפכ"ל, אבל את הבת שלי אף אחד לא מגבה. כשהם אומרים שהם בקשר עם המשפחה זה שקר וכזב. רק המ"פ שלה בקשר איתנו. הבת שלי היתה צריכה לקבל צל"ש, לא כתב אישום. בשום מקום אחר בעולם זה לא היה קורה".

אל המוחים הצטרף גם צ'ארלי, אביו של אלאור אזריה. "חשבתי שאחרי המקרה שלנו המדינה הפנימה אבל שום דבר לא השתנה והמצב נהיה רק יותר גרוע".

"לא ייתכן שפקיד ינסה להיכנס לראש של לוחם ולהגיד אם פעל נכון או לא. אני לא ממליץ לעשות עסקת טיעון. הפרקליטות רוצה לסמן וי, לא מעניין אותה אוריאן או אלאור. אנחנו צריכים להילחם בזה. לא ייתכן שבמדינה כמו ישראל אחוז ההצלחה של הפרקליטות כל כך גבוה. הם רוצים לסמן ניצחון והיתר לא חשוב", סיכם.

נזכיר כי על פי כתב האישום, "הוצבה הנאשמת באזור שער האריות בירושלים וביצעה חסימה במקום. המתלוננת ואחיה ביקשו מהנאשמת לעבור את החסימה והנאשמת סירבה לכך. בשלב מסוים הנאשמת דחפה את המתלוננת אחורנית, המתלוננת ביקשה שלא תעשה כך והנאשמת דחפה אותה פעם נוספת. בהמשך, לאחר שאחיה של המתלוננת ניסה להתערב הנאשמת תפסה אותו בצווארון חולצתו בעוד המתלוננת ניסתה לחלצו. בשלב זה, תפסה הנאשמת את המתלוננת, משכה והסירה ממנה את החיג'אב אשר עטתה על ראשה".

לטענת המתלוננת, "הנאשמת משכה בשערותיה, נתנה לה מכה מאחורי האוזן והפילה אותה ארצה. בהמשך לכך, הנאשמת הובילה את המתלוננת אל תחנת המשטרה כשהיא אוחזת בשיערה ובצווארה. בתחנת המשטרה הנאשמת הושיבה את המתלוננת בחוזקה על הכיסא, נעמדה מולה והורתה לשוטר שהיה עמה לנעול את הדלת. הנאשמת חנקה את המתלוננת בצווארה וטלטלה אותה מספר פעמים, למרות בקשותיה החוזרות ונשנות של המתלוננת כי תפסיק".

עוד נטען בכתב האישום כי לאחר מכן הלוחמת אזקה את המתלוננת וליוותה אותה לניידת המשטרה. כתוצאה ממעשיה של הלוחמת נגרמו למתלוננת נפיחות וסימני חבלה על צווארה.

בדו"ח הפעולה ובהודעה שמסרה במשטרה כתבה הלוחמת בכזב כי המתלוננת היא זו שתקפה אותה. בעקבות כך, המתלוננת נעצרה למשך לילה בתחנת המשטרה ונחקרה באזהרה בחשד לתקיפת שוטר. כתב האישום מייחס ללוחמת ביצוע עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש ושיבוש מהלכי משפט.