קן צרעות
קן צרעותצילום: המדביר המוסמך

הצרעה הגרמנית נפוצה בישראל בעיקר במרכז הארץ ובצפון, העקיצה שלה יכולה להיות כואבת במיוחד ולכן רבים מבקשים להדביר אותה. אז איך עושים זאת בצורה בטוחה? מזמינים שירותי הדברת צרעה גרמנית ומשאירים את העסק למומחים בתחום.

הדברת צרעה גרמנית – הצרעה ומאפייניה

את הצרעה הגרמנית נראה בעיקר בעונות האביב והקיץ וכאמור במרכז ובצפון הארץ. צרעה זו הנה בגודל 13 מ"מ לכל היותר בבגרותה, היא בצבע צהוב ושחור ורבים מכנים אותה דבור. היא ניזונה מחרקים כמו יתושים וזבובים, כינמות וחרקים שונים. היא נמשכת במיוחד לחצרות ולאזורים בהם יש הרבה פרחים וחרקים שניזונים מאותם פרחים ומפרישים מגופם את הצוף.

כיצד ניתן לזהות קן של צרעה גרמנית?

הצרעה הגרמנית תבנה את הקן שלה בדרך כלל במחילות באדמה או בין סלעים וכל קן יכול להכיל אלפי צרעות. צבע הקן יהיה אפור וזאת בניגוד לקני צרעות שבדרך כלל הם בצבע חום, מלבד הצבע הם נראים אותו הדבר. מי שתאתר את המיקום לקן ותבצע את בנייתו היא המלכה ואת הקן היא בונה משאריות נייר אפור ומאדמה ומיצים שהיא מערבבת עם הרוק שלה. לאחר שהיא מסיימת את הבנייה היא מתחילה להטיל את הביצים וכך הקן משגשג והופך לקן של אלפי צרעות.

כאשר מדובר על קן שנמצא מתחת לאדמה, אז בדרך כלל הצרעה תבחר מחילה קיימת של חולדות או עכברים שנטשו. לעיתים יהיו כמה חורים לכניסה ויציאה של הצרעות.

כיצד מדבירים את הצרעה הגרמנית?

בקנים של צרעות גרמניות יש מלכה ואם מדבירים אותה הקן יתפרק ולכן מכוונים להדברה שלה מעל לכל. אם מדובר על קן גלוי ניתן לבצע את ההדברה באמצעות קוטל חרקים או תרסיס דבק. יש לשים לב – צרעות מדבירים בשעות החשכה ולכן יש לבחור רק הדברה שעובדת בכל השעות לזמינות בשעות אלה. לכתחילה, לא מומלץ לנסות לבד בגלל שהעקיצות שלהם מסוכנות, עדיף להביא מדביר מוסמך לביצוע ההדברה.

אם אין גישה נוחה לקן ניתן לעשות שימוש במלכודות מאושרות על ידי המשרד להגנת הסביבה. מדובר על מלכודות שמושכות את הצרעות לתוכן, מאפשרות להן כניסה אך לא יציאה. בתוך המלכודת המדביר מניח מזון שהצרעות נמשכות אליו מאוד ובכך הוא מוביל ללכידת הצרעות.

מדוע חשוב להיות מלווים על ידי מדביר מקצועי?

לא קל לזהות את מיקום הקן של הצרעות ולא פשוט להתעסק עם חרק עוקצני ועוצמתי כמו הצרעה לבד. לאנשי המקצוע מהתחום ישנם ההכשרה, הניסיון והיכולת להתמודד עם כל סוג של מזיק ועם צרעות גרמניות בפרט.

כדאי לבחור מדביר שזמין בשעות הערב, בעל רישיון הדברה ושירת אדיב ומקצועי וכמובן במחיר הוגן. יש לזכור כי הדברת צרעה גרמנית היא לא עסק לחובבנים ולכן מומלץ מאוד להיות מלווים על ידי מדביר מקצועי.

בחברת המדביר המוסמך תמיד זמינים בשבילכם מדבירים גם בשעות הלילה בכל שעה. אם ראיתם קן צרעות בסביבתכם, אל תתנו לזה להתפתח, פנו אלינו כבר היום: 055-939-5722.