חנה צוקרמן וילדיה
חנה צוקרמן וילדיהצילום: באדיבות המשפחה

לפני שנתיים חשך עולמה של חנה צוקרמן. בעלה היקר הסתלק והותיר אותה עם תשעה יתומים שבורים ורצוצים.

כעת, רגע לפני שהיא קורסת, היא פונה לציבור בבקשת עזרה על מנת לצאת מהמשבר הכלכלי הגדול אליו נקלעה

במכתב מרגש מספרת חנה על הרגעים בהם השתנו חייה מן הקצה אל הקצה: "לפני כשנתיים חרב עליי עולמי, בעלי הצדיק עבר דום לב והסתלק לעולם שכולו טוב. היה זה עוד בוקר סתמי, בוקר בו רצתי להכין סנדוויצ’ים לילדים, הבוקר בו התפללתי שהילדים המתוקים שלנו ייהנו בחיידר".

"בעלי חזר מתפילת השחרית, שמחתי לראותו, הפטרתי לעברו: בוקר טוב. והוא בחיוך מאוזן לאוזן ביקש לנוח מעט במיטה. עשרים דקות לאחר מכן הבנתי שמשהו לא בסדר. הזעקתי את כוחות ההצלה שהגיעו במהירות למקום, הם מיד החלו לעשות פעולות החייאה, אך לבסוף לא נותר אלא לקבוע את פטירתו".

לתרומה לאלמנה ולילדיה לחצו כאן

"זוהי תחושה שאני לא מאחלת לאף אחת בעולם. תחושה נוראית וכואבת. תחושת פחד וחוסר אונים. אני נמצאת כעת במצב קשה מנשוא. אני ממש לבד, ללא משען וללא משענת. אני מגדלת את תשעת ילדיי האהובים באהבה ובשמחה, אך בתוך תוכי אני מרוסקת לחלוטין", מתארת חנה את מצבה בכאב.

"עוד לא עיקלתי שבעלי איננו, ועוד לא הצלחתי לחזור לתפקד כראוי. אני שבורה ורמוסה, חייה בדירה קטנה עם תשעת ילדיי. אין לי כיצד לפרנס אותם, אין לי כיצד לדאוג להם. המצב בבית נורא ואיום, דבר שלא הותיר לי ברירה אלא לפנות אל הלב שלכם, אל הרגש שלכם".

צוקרמן פונה לציבור בתחנונים, "תנסו לעזור לי מעט, כן, לי. אלמנה שבורה וצעירה, שכל עולמה נעצר בבת אחת. תנסו לסייע לי דווקא כעת בערב פסח בכדי שאוכל להמשיך ולשרוד את הקושי הנורא הזה. קושי שכל בוקר אין לי מושג כיצד אצלח את היום שמגיע. עשו זאת כעת ותשמחו את ליבי. תרמו כעת ותצילו את עוללי הזועקים ללחם. תודה רבה".

לתרומה לאלמנה ולילדיה לחצו כאן