משה ליאון באפיית מצות בכיכר ספרא ערוץ 7

יחד עם ראש עיריית ירושלים משה ליאון, ביקרנו היום (שלישי) בכיכר ספרא, שם הוקם מתחם אפיית מצות לקראת חג הפסח המתקרב.

"אני מאוד מתרגש", אמר ראש העיר ליאון לערוץ 7. "זו חוויה נהדרת ולימוד נהדר לנוער ולתושבים כיצד אופים מצות, מה החוקים לאפיית מצות. סוף סוף חזרנו לשגרה".

על השאלה בנוגע למצב העיר שלא מלאה כבימי שגרה ענה ליאון: "זה פשוט קשקוש. העיר מלאה והעיר שמחה, בתי המלון מלאים, הכול בסדר ואין טרור".

המשתתפים הרבים בפסטיבל "מצה בכיכר" בכיכר ספרא עברו את חווית אפיית המצות עם מדריכים רבים שהגיעו דרך המחלקה למורשת ישראל ואיגוד רבני קהילות ובהובלתו של סגן ראש העיר וחבר מועצת העיר אריה קינג.

במהלך הפסטיבל הגיע ליאון יחד עם מנכ"ל העירייה איציק לארי וסגנו אריה קינג לבקר ולאפות בעצמם מצות ובכך לחוות את חווית ההכנה לחג מתחת לבניין העירייה. המארגנים מספרים כי ירושלמים רבים ותלמידי מוסדות לימוד בירושלים הגיעו במהלך שני ימי הפסטיבל לאפיית המצות וחזרו הביתה עם מצות כשרות למהדרין.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "האווירה המיוחדת שמכניסה אותנו לחג הפסח נותנת הרגשה של התחדשות והתעלות לקראת חג הפסח, חג האביב. אפיית המצות כאן בכיכר ספרא היא זכות גדולה שלנו לאפשר לירושלמים להכין מצות כשרות למהדרין בעצמם, ואני שמח שאחרי שנתיים החזרנו את המסורת לכיכר".

אריה קינג, סגן ראש העיר: "אפיית המצות בכיכר ספרא היא מסורת חשובה של העיר ירושלים לפני חג הפסח. אני שמח שחזרנו, ואנו מראים גם בימים אלו את השגרה הברוכה למען תושבי ירושלים שעוברים את ההכנות לחג בצורה הטובה ביותר".