בוגי יעלון
בוגי יעלון צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הביטחון לשעבר משה יעלון תקף היום (שלישי) את יו"ר 'עוצמה יהודית' ח"כ איתמר בן גביר (הציונות הדתית) וקרא להוציא אותו מחוץ לחוק.

"אני רואה את המוות לערבים של איתמר בן גביר", הוא אמר בפודקאסט 'השבוע' עם ליאור קודנר ב'הארץ'. "צריך לדאוג להשתלבות ולא לשסות ולהסית בין יהודים לערבים. לבסס פוליטיקה על הסתה זו לא מנהיגות".

"הייתי מוציא אותו בכלל מהכנסת, מחוץ לחוק", אמר. "הייתי מוציא מחוץ לחוק על בסיס האידאולוגיה שלו. כהנא היה מחוץ לחוק? היה צריך להוציא אותו מחוץ לחוק. לצערי שוב, מהסיבות של להמלט מספסל הנאשמים נתניהו הכניס אותו בדלת הראשית אל הכנסת ואתה שומע אותו ואת סמוטריץ' מדברים במונחים לא יהודיים".

יעלון אמר כי לו זה היה תלוי בו את יו"ר 'הציונות הדתית' הוא לא היה מוציא מחוץ לחוק, אבל "על הגבול", כלשונו. "סמוטריץ' עוד איכשהו כן, על הגבול. הוא קורא לעצמו ציונות דתית. זו לא ציונות ולא דתית. אשתו לא תלד בחדר אחד עם ערבייה. זה במדינה יהודית? אלה הערכים היהודים? בן גביר בעניין הזה הוא בכלל מעבר לקווים".

בתחילת דבריו תקף את ראש האופוזיציה בנימין נתניהו שיצא נגד הממשלה בעקבות גל הטרור. "מי היה פה 12 שנה? הוא יכול לבוא בטענות לעצמו. תפוצת הנשק במגזר הערבי זה במשמרת שלו, מה הוא מאשים את הממשלה הזאת?"

על התגובות לפיגועים הוא אמר: "צריכה להיות גם אחריות. גם כאופוזיציה לא רוקדים על הדם. אני רואה אנשי ליכוד וסמוטריץ' רוקדים על הדם ומסיתים נגד הערבים. אני מסתכל על התמונה בכללותה, אני בעד השתלבות של הערבים במדינת ישראל ואני אומר בצורה ברורה - אם היינו חלשים אוי ואבוי לנו, ערביי ישראל היו טובחים בנו. אבל אנחנו חזקים, ממה אנחנו חוששים?".

\