חבר הכנסת אופיר כץ מהליכוד מספר כי בימים האחרונים היה שיח סביב כוונותיה של חברת הכנסת סילמן. הדברים נטעו תחושה של אופטימיות אך לא ניתן היה להעריך את המהלך בוודאות.

"גם אני הופתעתי לטובה ואני מברך את חברת הכנסת עידית סילמן על הצעד הנכון והמתבקש שהיא עשתה", אומר כץ ומוסיף: "בחודשים האחרונים שאלתי את עצמי איך הם ישנים בלילה. הרי בסוף יש ציבור שבחר אותם ורצה מדינה יהודית דמוקרטית, את המחנה הלאומי בשלטון, וללכת עם מחנה השמאל והתנועה האיסלאמית זה דבר שבאמת קשה לעיכול, ועדיף מאוחר מאשר אף פעם לא".

בדבריו מביע כץ תקווה למהלכים דומים של חברים נוספים בקואליציה. על המניע שלהערכתו הוביל את סילמן לצעד בו נקטה, אומר כץ כי להערכתו מדובר במקבץ הכולל את הפגיעה בזהות היהודית, גל הטרור ותגובת חברים בממשלה, כולל אביגדור ליברמן, המאשימים את ישראל בתוצאות הקשות של גל הטרור.

"הלכנו למקום לא טוב, מקום שהוא לא של המחנה הלאומי, מקום שסיכן את מדינת ישראל ולא נתן ביטחון לאזרחי. אני מקווה שהמהלך הזה ישיב אותנו למסלול שבו אנחנו צריכים להיות", אומר כץ ובהתייחס לתפנית ביחסו של הימין לסילמן מציין כץ את התפנית ההפוכה שעושים כתבי תקשורת ואנשי שמאל שעד לפני רגע שיבחו והיללו את סילמן והיום תוקפים אותה בביטויים חריפים.

"היא עשתה טעות והבינה שהיא עשתה טעות ולהבדיל מחבריה היא הבינה את צו השעה וחזרה הביתה, ואני מקווה שגם חבריה במהרה ישובו הביתה כדי להציל את מדינת ישראל".

על הצפוי מכאן והלאה אומר כץ כי שתי האפשרויות הפוליטיות ידועות, אך צריך שיהיה ברור שמי שבוחר את העומד בראש תנועת הליכוד הם מתפקדי הליכוד שבחרו בנתניהו, "אם להקים ממשלה זה רק בראשות נתניהו, ואף אחד מחברי הממשלה וסיעות הכנסת לא יקבע לנו, מתפקדי הליכוד, מי יהיה ראש התנועה שלנו".