אליאב זוהר
אליאב זוהר עיצוב עטיפת סינגל: עדן אבוגזיר| eden abugzir

שיר הבכורה של היוצר והזמר אליאב זוהר שנקרא 'תפתחי חלון' היה אחד המושמעים בארץ, וכעת הוא מנסה לשחזר את ההישג עם שיר חדש, 'מדינה בהמתנה' שנכתב על אביו - חבר הכנסת מיקי זוהר.

השיר נכתב לפני כשנתיים כשיר מחאה בתקופת הקורונה ואליאב מתאר בו מנקודת מבטו האישית, את כל אשר עובר על אביו ועל משפחתו שמשלמת מחיר לא פשוט מרגע שאביו נכנס לפוליטיקה.

אליאב מדגיש כי לא מדובר בשיר פוליטי, אלא בשיר מחאה של בנו של פוליטיקאי שמצייר בצורה ריאליסטית את תחושותיו ורגשותיו של אביו ושל משפחתו, קודם כאדם ורק אחרי כן כחבר כנסת, יחד עם תחושתיו כבן דואג. "אך בעיקר" הוא אומר, "זהו שיר תקווה ודאגה למדינה שלנו, בייחוד בימים טרופים אלו שעוברים על כולנו".

"האלבום החדש מורכב בעצם משכבות של חוויות, זיכרונות ומראות שצברתי בחיי ומהווה את תעודת הזהות הראשונה שלי אל מול המאזינים" מסביר אליאב, "בין שירי אהבה, פרידה, שמחה ועצב בחרתי לכתוב גם על הדבר היקר לי מכל, המשפחה שלי, והשיר 'מדינה בהמתנה' נכתב על אבא שלי".

"אני לא מתעסק בפוליטיקה ורחוק מזה מרחק שנות אור, אבל הדאגה למדינה שלנו תמיד נמצאת בלבי. רצה הגורל, והשיר, שנכתב כאמור על אבא שלי, ממש משקף את הלך רוח בתקופה המורכבת והלא פשוטה הזו שעוברת על כולנו, ולכן החלטתי להוציאו דווקא עכשיו. אני עושה זאת מתוך תפילה שהוא יצליח לגעת ולרגש כמה שיותר אנשים".