אריה אקרמן
אריה אקרמן צילום: ערוץ הידברות

אני לא יודע אם זו הכנה רוחנית או חומרית לפסח, כי אצלי הכל מעורבב, אבל הנה: בתור חוזר בתשובה, מלבד תובנות אתה אוסף גם כלים שונים.

בהתחלה אתה קונה תפילין פשוטות שאח"כ מוחלפות למהודרות, טלית, ציציות, כיפה, לא אלאה אתכם אבל, אתה קונה סט בשרי וסט חלבי, וסירים לכל אחד מאלו, וסט חלבי לפסח ואת אחיו הבשרי, ומתישהו נמאס לך להגעיל סירים אז אתה קונה סירים לפסח, והזה הגדול למרק עוף לא זול ישתבח שמו

ולא מזמן עברנו דירה ברוך השם ובמקום כירת גז קנינו אינדוקציה, וזה גרר עוד הוצאה על הסירים של היום יום, הכל כפול כמובן כי אנחנו לא אוכלים טרפה, ברוך השם.

אבל הנה, אישתי שתחיה מספרת לי שהסירים שקניתי לפני שנתיים, או קנינו לפני שנתיים כדי שלא אשמע שוביניסט לא מתאימים לאינדוקציה וכמה אוויר יש לבן אדם בריאות, ובעובר ושב?
אז הצעתי לה שתבשל על כירת גז בחוץ, זה כולה יום אחד, מה עכשיו סט סירים חלבי ובשרי, והסיר של המרק הגדול שעשה לי פוסט טראומה.

אז היא ככה הסתכלה לי, ושאלה: אתה באמת רוצה שאני אבשל לפסח על הכירה של הקמפינג בחוץ או כמו מלכה במטבח החדש? ואני המזל שלי בחיים שהיא יודעת איך לדייק אותי חד וחלק, היחידה שאין לי מה לענות לה.

ואני רוצה לספר לכם שלספר ביציאת מצריים זו מצוות דאוריתא, ובל ייראה ובל ימצא חייב כרת. כן כן
אבל כל זה לא יקרה אם המלכה שלכם לא תתיישב עם חיוך לערב הקדוש הזה, אז הנה כמה עצות לעצמי להכנה רוחנית או חומרית, לא יודע מה ההבדל שאני חולק אתכם חברים:

1. פחות לדבר ולהביע דעה, גם אם היא שואלת זו שאלה רטורית.
2. אל תאמינו לכל מי שמעבירים הודעות בוואטסאפ ,לכלוך זה כן חמץ.
3. תתאמנו טוב טוב על מה שכתוב במסכת ביצה דף טו עמוד ב "לוו עלי ואני פורע" אוי כמה זה קשה, אבל כשהשריר הזה מפותח אתה מבין שיש לך עוד כרטיס אשראי של האבא המלייאן שלך, וכמה הוא רוצה שלכולם יהיו בגדים חדשים, כלים נאים, וסט סירים לאינדוקציה, אין, אני בוכה מכמה שהוא אוהב אותנו ואנחנו סופרים שקלים.
4.כתבתי 100 פעם ואני אכתוב עוד אלף, אתה אחראי לשמח את אישתך בחג, אין אותיות קטנות, אין תנאים, גורנישט, תכשיט או בגד, אם זה בגד אתה מסתובב איתה, מסתכל עליה באהבה, אם זה תכשיט, תבחר משהו שהיא תאהב, אל תשחק אותה לא מבין, תבין מה אישתך אוהבת נשמה! זה חשוב.
5. בזכותה אתה ניגאל, אני מקווה שאת זה אתה כבר יודע, תגאל אותה מהבלי העולם הזה, תרים אותה למקום שבו אתה רוצה להיות צבחינה רוחנית וגם חומרית