טוויטר
טוויטרצילום: ISTOCK

לאחר שמועות שנפוצו בשעועות האחרונים, כעת זה רשמי: טוויטר מאשרת כי היא עובדת על הוספת כפתור "ערוך" שיאפשר למשתמשי הרשת החברתית לערוך את הציוצים שלהם גם לאחר הפרסום.

בשנים האחרונות ביקשו משתמשים רבים בטוויטר להוסיף את אפשרות עריכת הציוצים, אולם בטוויטר סירבו מאחר ולטענתם "הדבר יפגע באותנטיות של הרשת החברתית ויאפשר לגולשים לשנות את תוכן הציוץ שלהם באופן תדיר".

לפני מספר ימים פרסם האדם העשיר בעולם, מייסד טסלה אלון מאסק, שרכש לאחרונה 9.2 אחוזי ממניות טוויטר, סקר בדף הטוויטר שלו ובו שאל את 80 מיליון עוקביו האם הם מעוניינים בהוספת כפתור "ערוך" לרשת החברתית.

בהודעה שפרסמה טוויטר אישרו ראשי החברה כי הם אכן עובדים על הוספת הכפתור בקרוב, ולא שכחו לשגר עקיצה לעברו של מאסק. "כעת כאשר אתם שואלים על כך: כן, אנו עובדים על אופציית "ערוך" כבר מהשנה שעברה. לא, לא קיבלנו את הרעיון מסקר כלשהו. אנו מתחילים בבדיקות במעבדות טוויטר בחודשים הקרובים על מנת ללמוד מה עובד, מה לא, ומה אפשרי", נכתב בציוץ הרשמי של טוויטר.

האופציה החדשה תאפשר למשתמשי טוויטר לתקן שגיאות הקלדה או לשנות את תוכן הציוץ מבלי לאבד את התגובות והשיתופים מצד משתמשים אחרים. עד היום נאלצו גולשים למחוק את הציוץ המקורי ולכתוב ציוץ חדש, מאחר ולא יכלו לערוך את הציוץ לאחר הפרסום.

ראש תחום המוצר בטוויטר, ג'יי סליבאן, התייחס גם הוא בציוץ לכפתור "ערוך" החדש שיופיע בקרוב וכתב כי "זו היתה התכונה המבוקשת ביותר בטוויטר במשך שנים ארוכות", אך הזהיר כי חלק מהמשתמשים עלולים לנצל את אפשרות העריכה לרעה. הוא הוסיף כי "אנו ניגש לתכונה הזו בזהירות ובמחשבה, ונעדכן תוך כדי התהליך".