אלעד ברזילי (במרכז) לצידו של ברל'ה קרומבי
אלעד ברזילי (במרכז) לצידו של ברל'ה קרומבי צילום: ברל'ה קרומבי

אלעד ברזילי, המורה תושב העיר עכו שנפצע קש בפרעות "שומר החומות", התייצב אתמול (ד') עם בנו בהפגת הימין בירושלים.

היועץ אסטרטגי ואיש הפרסום ברל'ה קרומבי זיהה את ברזילי בקהל והצטלם איתו. "אלעד ברזילי, גיבור ישראל שנפצע בלינץ' בעכו לפני שנה ורק קם על רגליו, הגיע להפגנת הימין הערב, כשהוא עטוף בדגל ישראל", כתב קרומבי בטוויטר.

בחודש נובמבר האחרון סיים ברזילי את תקופת השיקום שלו במרכז הרפואי "לוינשטיין" ברעננה. אלעד יצא מבית לוינשטיין יחד עם רעייתו יעל ואמר: "הגעתי לכאן כשאני לא הולך, לא אוכל, לא מדבר ובהרבה עבודה סיזיפית וביחד עם כל הצוות הרב-מקצועי בלוינשטיין הצלחתי לחזור לחיים. אפילו שאני שמח לחזור לבית שלי היום, תמיד תהיה לי פינה חמה בלב ללוינשטיין, זה מקום שלא אשכח כל חיי".

אלפי בני אדם הגיעו להפגנת הימין אמש (ד') בירושלים, שהתקיימה לאחר הפצצה הפוליטית שהטילה עידית סילמן, יו"ר הקואליציה שהודיעה על פרישה מפתיעה תשעה חודשים אחרי הקמת הממשלה.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו אמר בהפגנה: "הגיע זמן אחדות. הגיע הזמן לחזור הביתה. הגיע הזמן לשים בצד את כל משקעי העבר ולחזור למחנה הלאומי. הדלת שלנו פתוחה. היא פתוחה לכל מי שנבחר בקולות הימין, ורוצה להחזיר את מדינת ישראל למסלול הערכי, למסלול החזק, למסלול המנצח.

"לאחדות שלנו יש מטרה: היא באה לשרת את כל אזרחי ישראל - יהודים וערבים, מוסלמים ונוצרים,
דרוזים וצ׳רקסים - כולם, בלי יוצא מן הכלל. כשאנחנו מאוחדים - אנחנו מבטיחים את ביטחון ישראל. כשאנחנו לא מאוחדים - אנחנו מקבלים את הממשלה המסוכנת והכושלת הזאת".

תניהו תקף את ראש הממשלה בנט ושרי ממשלתו: "באנו לכאן הערב כדי לומר לממשלה החלשה והמסוכנת הזאת רק דבר אחד - לכו הביתה. לכו הביתה - כי אתם פוגעים בזהות היהודית של המדינה. לכו הביתה - כי אתם פוגעים בפרנסה. לכו הביתה - כי אתם מייבשים את יהודה ושומרון".

נתניהו קרא לחברי הכנסת מהימין בקואליציה ללכת בדרכה של סילמן: ''אני קורא מכאן הערב לעוד חברות וחברי כנסת שנבחרו בקולות הימין, מקומכם בימין. אני קורא לכל אלה שעדיין יושבים בקואליציה - ויש להם לב ומצפון: חיזרו הביתה - חיזרו לימין. נקבל אתכם בזרועות פתוחות, בהרבה כבוד, בהרבה הערכה.

''כל הכבוד לעידית סילמן שעשתה היום את הדבר הנכון", הוסיף ראש הממשלה לשעבר. ''כולנו מקבלים אותה בחיבוק חם ובשמחה גדולה. אנשים קמו הבוקר בשמחה ואור בעיניים. עידית שבה הביתה - והממשלה הזאת צריכה ללכת הביתה.

''כולם יודעים - ימיה של הממשלה הזאת ספורים. היא בסוף דרכה. בקרוב, וייתכן בקרוב מאוד, במאמץ משותף ובאמונה גדולה, בעזרת השם ובעזרתכם, נחזיר את ישראל למסלול של הצלחה ושגשוג, לימים של ביטחון ועוצמה. כדברי הנביא ישעיהו 'נותן נשמה לעם, ורוח להולכים בה'. הנשמה תנצח, הרוח תנצח, אנחנו ננצח'', כך נתניהו.