חוות הרוח
חוות הרוח צילום: עידן ארד

בסמוך לקיבוץ מעלה גלבוע הממוקם בראש הר הגלבוע הוקמה חוות רוח חדשה – חווה של אנרגיות מתחדשות ומתקדמות המציעה לא רק אנרגיה ירוקה, אלא גם מגוון רחב ביותר של פעילויות למשפחות, סיורים מודרכים, אטרקציות מרתקות ואף פעילויות לקבוצות בהתאמה אישית.

עבור הורים המעוניינים לתכנן יום של טיול וכיף עם הילדים מומלץ בחום לבקר במקום וליהנות מחוויה שגם הם וגם הילדים לא ישכחו עוד הרבה מאוד זמן.

שילוב בין פארק אנרגיות מתחדשות מרתק לנופים מרהיבים וטבע פורח – חוות הרוח בגלבוע

הביקור בחוות הרוח בגלבוע מומלץ ביותר כפעילות למשפחות בכל ימות השנה וחול המועד (למעט שבתות וחג) בין השאר מכיוון שפעילות זו משלבת כמה אלמנטים שונים שיהיו מעניינים, מהנים ובעלי ערך מוסף משמעותי עבור כל משפחה.

בתור התחלה, מדובר בהזדמנות פז לראות מקרוב ולקבל הסברים מרתקים אודות מגוון שיטות יצירת האנרגיות המתחדשות המיושמות במקום. בחווה וסביבתה טורבינות רוח עצומות מהן מפיקים אנרגיה ירוקה ומתחדשת, שדות להפקת אנרגיה סולרית ומתקני ענק לייצור אנרגיה שאובה – מאגרי מים עצומים הנמצאים בהפרשי גובה של כמה מאות מטרים אחד מן השני.

המים נשאבים מהמאגר התחתון אל העליון מדי לילה, ומוזרמים מטה במהלך היום במטרה לייצר כמות גדולה של אנרגיה הידרו אלקטרית. כמובן שהסיור במקום כולל הדרכה והסברים מפורטים אודות המתקנים השונים, כמו גם הזדמנות לראות אותם מקרוב. אין ילד שאינו מסוקרן ומרותק כתוצאה מכך, כמו גם ההורים והמבוגרים...

בנוסף למתקני ייצור האנרגיה המסקרנים, ניתן ליהנות במקום גם מנופים עוצרי נשימה של הגלבוע, הרי גלעד, הגליל התחתון ועמק המעיינות. החווה ממוקמת כאמור בגובה, ובלב אחד האזורים היפים ביותר בארץ. במיוחד בחודשי האביב והחורף מדובר באזור ירוק ופורח, בו ניתן גם לטייל וליהנות מהטבע המקומי עוצר הנשימה.

חוות הרוח
חוות הרוח צילום: עידן ארד

מרכז מבקרים בצפון עם פעילויות לקבוצות ומשפחות

חוות הרוח אינה כמובן רק חווה לייצור אנרגיה מתחדשת, אלא גם מרכז המיועד לארח מבקרים ולהציע להם מגוון רחב של פעילויות לקבוצות. החווה כוללת כאמור מרכז מבקרים בצפון, אשר מציע מספר רב של סיורים מסוגים שונים ובאורכים שונים, כמו גם ימי פעילויות בהתאמה אישית הן למשפחות והן לקבוצות מסוגים שונים. מרכז המבקרים עצמו כולל הסברים, מיצגים, סיורים והדרכות ונגיש לכל הקהלים והאוכלוסיות.

ניתן לשלב את הביקור במקום גם עם סיורים וטיולים מודרכים בסביבה, הכוללים למשל הדרכות בנוגע למתקנים ולכוחה העצום של הרוח, סרטוני הסבר מושקעים, הרצאות על ההיסטוריה של האזור ותצפיות מודרכות על הסביבה.

זו הזדמנות מצוינת ללמד את הילדים כמה דברים לא רק על הצורות החדשות של הפקת אנרגיה והעתיד של העולם, אלא גם משהו על העבר וההיסטוריה המקומית והארץ ישראלית במקום. שילוב מושלם של עבר ועתיד אשר ישאיר את הילדים ובני הנוער מרותקים ומסוקרנים, ויאפשר להם ללמוד לא מעט על המקום ועל העולם תוך כדי.

במידה ואתם מתכננים טיול משפחתי או יום כיף בקרוב, מומלץ בחום לבחון את חוות הרוח בגלבוע. לא תצאו מאוכזבים.

היכנסו למידע נוסף על פעילויות למשפחות.