זירת הפיגוע
זירת הפיגוע צילום: TPS

עם היוודע שמו של המחבל שביצע את פיגוע הירי בתל אביב בו נרצחו 2 ישראלים, במסגדים באזור ג'נין נשמעו קריאות "אללה אכבר" במערכות הכריזה, שירים לאומניים והודעות תמיכה במחבל וב"פעולה ההירואית" שביצע ב"תל אל-רביע", שמה הפלסטיני של העיר תל אביב.

המחבל רעד חאזם חוסל לפנות בוקר ביפו. על פי גורמי הביטחון הוא לא היה משוייך לארגון כלשהו.

ההודעות במערכת הכריזה של המסגדים הוקראו בשם הכוחות הלאומיים והאסלאמיים, ובהם תנועת 'פתח', הג'יהאד האסלאמי וחמאס.

אביו של המחבל יצא להמונים שהגיעו לבית המשפחה בג'נין, ואמר: "הניצחון יגיע בקרוב, בימים הקרובין תראו את השינוי. אתם תהיו חופשיים ועצמאיים. אלוהים, שחרר את מסגד אלאקצא מידי הכיבוש".

באחד מערוצי הטלגרם המזוהה עם ארגוני הטרור הפלסטיניים נקרא המחבל רעד חאזם "האריה של גדודי (אל-קודס)" ושמו נכלל ברשימה של 31 מחבלים מאזור ג'נין, כולל דיא חמארשה שביצע את הפיגוע בבני ברק, ש"הגנו על פלסטין בשנתיים האחרונות".

אלפים יצאו מהעיר ג'נין, הכפרים הסמוכים לה ומחנה הפליטים ג'נין לעבר בית משפחת המחבל כדי להביע תמיכה בה.

ברשתות החברתיות נכתב: "הניצחון של אללה מושג בדם" ו"גדודי אל-קודס הבטיחו תגובה על פשע רצח בניה בג'נין והגדודים לא התרשלו".

ח"כ איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) קרא לגרש מישראל את כל מי שתומך בטרור. "הפיתרון לפיגועים הוא לא לחכות להם ולחסל את המחבל, הפיתרון זה לגרש עכשיו את כל אלו שהביעו שמחה על הפיגוע, חילקו סוכריות ושותפים במעשי הטרור אם בהסתה, אם בשידול ואם בתמיכה (רוחנית ומעשית) בטרוריסטים. שיחלקו סוכריות בסוריה, לא כאן", אמר בן גביר.