בוריס ג'ונסון
בוריס ג'ונסוןצילום: רויטרס

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הביע את דעתו על טרנסג'נדרים, וגרם לזעם בקרב ארגוני הלהט"ב.

בשיחה עם כתבים סמוך לבית חולים בעיר ולוין גארדן סיטי ביום רביעי אמר ג'ונסון כי טרנסג'נדרים לא צריכים לקחת חלק באירועי ספורט לנשים, וכי גם למוסדות נוספים ובהם בתי חולים ובתי כלא צריכים להיות אגפים נפרדים לנשים בלבד.

"אני לא חושב שגברים ביולוגיים צריכים להתחרות באירועי ספורט נשיים. אולי זה דבר שנוי במחלוקת, אבל זה פשוט נראה לי הגיוני. אני גם חושב לנשים צריכים להיות מקומות בבתי חולים, בתי כלא ובחדרי הלבשה שיהיו מוקדשים לנשים בלבד. זו החשיבה שלי בנושא הזה", אמר ג'ונסון.

''אם זה מעמיד אותי בעימות עם אנשים אחרים, אז אנחנו חייבים למצוא דרך לפתור את הכל. זה לא אומר שאני לא מאוד אוהד לאנשים שרוצים לשנות מגדר. חיוני לתת לאנשים את האהבה והתמיכה המקסימלית בקבלת ההחלטות האלה, אבל אלו נושאים מורכבים ואני לא חושב שאפשר לפתור אותם בחקיקה אחת מהירה וקלה. צריך הרבה מחשבה כדי לעשות את זה נכון", אמר.

לאחר מכן הוא התייחס לטיפולי המרה לחברי קהילת הלהט"ב וכינה את הטיפולים "מתועבים לחלוטין". הוא התחייב כי ממשלת בריטניה לא תאפשר קיום טיפולי המרה. "יהיה לנו איסור על טיפולי המרה בחברי קהילת הלהט"ב. בעיניי זה טיפול מתועב לחלוטין. אבל יש מורכבויות ורגישויות כשעוברים מתחום המיניות לשאלת המגדר. שם, אני חושש, יש דברים שלדעתי עוד צריך לסדר", הוסיף ג'ונסון.

ראש ממשלת בריטניה אמר עוד כי אינו חושב שילדים כשירים מספיק על מנת לקבל החלטות בלתי הפיכות כמו שינוי מגדר מיני "ועל ההורים להיות לכל הפחות מעורבים בכך".

זו הפעם הראשונה שג'ונסון מתייחס בהרחבה לנושא טיפול המרה וקהילת הלהט"ב, ודבריו גררו ביקורת חריפה מצד ראשי וארגוני קהילת הלהט"ב בבריטניה שטוענים כי יש לאפשר לטרנסג'נדרים שמבקשים לקחת חלק באירופי ספורט לנשים לעשות זאת.