אורית סמנון, תושבת תל אביב מדליקה נרות במקום הפיגוע

אורית סמנון, תושבת תל אביב. הגיעה הבוקר (שישי) להדליק נרות בזירת הפיגוע בדיזנגוף שבו נרצחו שני בני אדם.

"הגעתי להדליק נרות לזכר הנפגעים", היא סיפרה לערוץ 7. "התחושות קשות קצת אבל אנחנו תמיד מתגברים. תל אביב תחזור לחיים מהר, כבר היום".

כוחות הביטחון חיסלו בשעות הבוקר את המחבל שביצע את הפיגוע הירי שבו נרצחו שני צעירים ברחוב דיזנגוף בתל אביב.

המחבל אותר על ידי השב"כ מסתתר סמוך למסגד באזור כיכר השעון ביפו ונהרג בחילופי אש עם לוחמי שב"כ וימ"מ.

איתן שוורץ, דובר עיריית תל אביב ממקום הפיגוע ברחוב דיזנגוף

המחבל הוא ראאד חאזם, בן 28 מג’נין. ללא שיוך ארגוני מובהק, ללא עבר ביטחוני, ללא מעצרים קודמים. שוהה בלתי חוקי, ללא היתר שהיה בשטח ישראל.

שני לוחמי היחידה המבצעית של השב"כ הגיעו לאזור המסגדים ביפו, זיהו דמות חשודה שעונה לתמונה ולנתונים שקיבלו זמן קצר לאחר הפיגוע.

שני לוחמי היחידה המבצעית יורדים מהרכב, קוראים למחבל לעצור. הוא מרים ידיים ואז שולף אקדח ויורה עשרה כדורים. שני הלוחמים פותחים לעברו באש ומנטרלים אותו.

שר הביטחון, בני גנץ, מסר הבוקר "‏תם ולא נשלם- שמנו את ידינו על המחבל הנתעב. נרחיב את הפעולות שלנו מול גל הטרור בהתקפה, בהגנה ובמודיעין. המחיר שנגבה מהמפגעים ושולחיהם יהיה כבד. אני משתתף בצער משפחות הנרצחים, מאחל החלמה לפצועים ומביע הערכה לכוחות שפעלו וממשיכים לפעול מסביב לשעון. נמשיך לפעול בכל מקום בו יהיה צורך".

הפצוע מארק מלפייב מספר על הפיגוע בתל אביב צילום: דוברות איכילוב

ראש הממשלה נפתלי בנט עודכן הלילה בהתפתחויות באופן שוטף. לשכתו מסרה כי הוא יקיים בשעה 08:30 הערכת מצב עם שר הביטחון בני גנץ, השר לביטחון פנים עמר בר-לב וראשי מערכת הביטחון.

מתחקיר ראשוני עולה כי המחבל החל את מסע הירי ברחוב דיזנגוף, סמוך לבר אילקה, בסביבות השעה 21:00 בערב.

לאחר מכן המחבל קפץ מעל חומה והמשיך לכיוון רחוב הירשנברג. השכנים ראו אדם חמוש באקדח יורה לעבר גבר שטייל ​​עם כלבו, וסיפרו כי לא פגע בו אלא ברכב סמוך.

הלילה עדכן בית החולים איכילוב כי הסתיימו הניתוחים שאליהם הוכנסו ארבעה מתוך 14 הפצועים בפיגוע. הרופאים הצליחו לייצב את המצב של הפצועים.

מצבו של אחד מהם, שהגיע במצב אנוש, התייצב והוא מאושפז במצב קריטי ושלושה אחרים אושפזו בטיפול נמרץ במצב קשה.

"היכן שהמחבל נמצא - אנחנו נגיע אליו", אמר לאחר חצות ראש הממשלה נפתלי בנט, "וכל מי שיעזור לו בעקיפין או במישרין - ישלם מחיר. זה לילה קשה מאוד. תנחומי למשפחות הנרצחים ומתפללים לרפואת השלמה של הפצועים. כוחות הביטחון במרדף המחבל שביצע את ההשתוללות הרצחנית הערב בתל אביב".

רצים אל עבר זירה חשודה צילום: אהוד אמיתון/TPS