בדרך ל'סיירת עמיאל'
בדרך ל'סיירת עמיאל'צילום: דוברות

קבוצות הצעירים היהודיים אשר מגיעים ארצה על מנת להתחבר לישראל וליהדות ולחזק את הקשר עם יהודי התפוצות, הפכו כבר חלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי.

תוכנית חדשה של מכון 'שטראוס-עמיאל' מבית רשת אור תורה סטון, מבקשת לייצר חוויה מקבילה עבור צעירים וצעירות ישראליים בקהילות יהודיות ברחבי העולם.

המכון, המכשיר ומלווה שליחים ציונים-דתיים בתפוצות, השיק את תוכנית "סיירת עמיאל" במטרה לחשוף צעירים וצעירות לחשיבותה של שליחות בקהילות יהודיות בתפוצות. במסגרת התוכנית, ישלח המכון קבוצות של צעירים וצעירות אשר סיימו לאחרונה את שירותם הצבאי או הלאומי לקהילות יהודיות בתפוצות לשבוע פעילות, במהלכו יקבלו טעימה מחיי השליחות של שליחי המכון, המכהנים בתפקידים חינוכיים ורבניים ברחבי העולם. השליחים הצעירים יחשפו להזדמנויות אשר השליחות מציעה לצד האתגרים הייחודיים שבה, ויזכו לסבסוד מלא של כלל הוצאות הנסיעה. בנוסף לעבודתם לצד השליחים, יזכו חברי המשלחות לחוות את התרבות והחוויות המקומיות.

"ידוע לנו כי לעבודתם של השליחים יש השפעה ייחודית ומשמעותית על התפוצות, כמו גם על ביסוס קשר חיובי יותר של יהודי העולם עם מדינת ישראל" מסביר הרב אליהו בירנבוים ראש מכון 'שטראוס-עמיאל'.

"מטרת סיירת עמיאל היא לחשוף את הדור הבא של הצעירים הישראלים הן לחשיבות והן לתגמול אשר נלווה להחלטה לצאת מחוץ לגבולותינו על מנת להשפיע על עתידנו הלאומי" הוא מוסיף.

הקבוצה הראשונה של התוכנית תצא מישראל לקראת יום העצמאות למספר קהילות בהן משרתים כאמור שליחי מכון 'שטראוס-עמיאל', במדינות שונות במזרח ומערב אירופה ביניהן אנגליה, שוויץ, פולין ואסטוניה.

"למרות שמדובר על שליחות לפרק זמן קצר, אנו בטוחים כי החוויה המיוחדת תגבש בקרב המשתתפים תודעה חיובית כלפי עולם השליחות והצורך להיות עִם עַָם ישראל באשר הוא שם, דבר שבעז"ה יוביל את השליחים הצעירים לחשוב על שליחות ארוכה בבא העת וכן לעודד אחרים ללכת בעקבותיהם", סיכם.