התגובה מפרופיל הפייסבוק של נור חוסיין
התגובה מפרופיל הפייסבוק של נור חוסייןצילום: מסך פייסבוק

נור חוסיין, העוזר של ח"כ אוסאמה סעדי מהרשימה המשותפת, השאיר אתמול (שבת) בפייסבוק תגובת הלל למחבל שחוסל לאחר שפתח באש על כוחות צה"ל בג'נין.

את התגובה השאיר בפוסט התנחומים למשפחת המחבל שכתב סגן ראש עיריית נצרת סמיר סעדי. חוסיין כתב: "אללה ירחמו ויעשה משכנו בגן עדן עם השהידים הנביאים והצדיקים".

בשיחה עם ערוץ 7 טען חוסיין כי לא הוא כתב את התגובה שנכתבה מפרופיל הפייסבוק האישי שלו. לטענתו, מישהו פרץ לו לחשבון הפייסבוק ועושה בו שימוש זדוני.

מתן פלג יו"ר תנועת אם תרצו מסר: "העובדה שנור חוסיין היועץ של ח"כ סעדי מרשה לעצמו לכתוב תגובה בעד שאהידים ובעד המחבל מג'נין שחוסל בליל שישי, מעידה שמשהו עמוק השתבש אצלנו. אדם כזה לא יכול להסתובב במסדרונות הכנסת. תפיסות כאלו מקומן בעזה או בסוריה, לא במדינת ישראל ובטח שלא בכנסת ישראל. אנו קוראים לקצין הכנסת לבטל מיידית את היתר הכניסה שלו לכנסת, ובמקביל למשטרת ישראל לחקור אותו ולעצור אותו על הסתה".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "אלה 'השותפים' שבנט מתכנן לצרף אותם לקואליציה, מהללי שהידים ותומכי טרור. השפל שבנט הגיע בתחנוניו לרשימה המשותפת שמתוך אדיאולוגייה תומכת במחבלים, שווה לשיתוף פעולה עם אויבי ישראל שהם הגייס החמישי בכנסת".

ח"כ קטי שטרית הגיבה: "די עם התירוצים של הדובר, של הפריצות לפייסבוק וכו'. מדובר בתומכי טרור על מלא. ‏הגיע הזמן להפסיק לפרנס תומכי טרור. אני מצפה מחבר הכנסת סעדי לפטרו עוד יום וממשטרת ישראל לעצור אותו על תמיכה בטרור".

ח"כ פטין מולא כתב: "זה התחיל בראש עיריית אום אל פחם שסיפר לנו שהוא מתפטר וזה היה בטעות, אח"כ אצל סגן ראש עיריית נצרת שתמך בשהידים ומחק מיד, עכשיו עוד אחד שמתפרנס מכספים של מדינת ישראל ותומך ברוצחים שפלים ששפכו דם יהודי. לפטר ולהעמיד לדין, היום".

כפי שפורסם, סעדי כתב בפייסבוק: "תנחומינו לבני הדודים במחנה ג'נין. אני מבקש מאללה לקבל אותו עם השהידים, הצדיקים והחברים הטובים, וגם מבקשים מאללה לרפא את כל הפצועים".

ח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית) הגיב לפוסט: "תומך טרור שמקבל שכר מהמדינה. אין שום מקום להמתין להתנצלות וסיבוב תקשורתי של התפטרות וחזרה. על שרת הפנים לסיים את תפקידו ועל המשטרה לפתוח נגדו בחקירה פלילית".