אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: iStock

מטוס מטען של חברת השליחויות DHL החליק על המסלול ונחצה לשניים לאחר נחיתת חירום בקוסטה ריקה.

המטוס שיצא מנמל התעופה הבינלאומי בקוסטה ריקה, הספיק לטוס רק קצת יותר מ50 ק"מ לפני ששלח בקשה לחזור לנמל ולבצע נחיתת חירום. הסיבה לחזרה הייתה תקלה חמורה במערכת ההידראולית במטוס, ושני הטייסים ביקשו לחזור לקרקע במהירות האפשרית.

בסרטון שמתעד את האירוע ניתן לראות כי המטוס הצליח לנחות בחזרה בנמל, אך המהירות הגבוהה בה הוא נחת הקשתה עליו להסתובב לאחר הנחיתה והוא החליק ונחצה לשניים.

אנשי צוות ההצלה הגיעו במהירות אל המטוס והצליחו לכבות את האש וגם לחלץ את שני הטייסים שנלכדו בתוכו. החשש הגדול היה מפני דליפה ממיכל הדלק של המטוס ושריפה על המסלול, אבל למרבה המזל המיכל לא נפגע כתוצאה מהאירוע.

כתוצאה מהתאונה, שדה התעופה נסגר מספר שעות לאחר ההתרסקות וטיסות שהיו אמורות לנחות בנמל הועברו לנמל תעופה סמוך. חברת DHL מסרה כי הטייסים חולצו בשלום מהמטוס ושהם פתחו בחקירה לברר מה גרם לתאונה.

החלקות מהמסלול הן אחת מהסיבות הנפוצות לתאונות טיסה והן נגרמות לרוב בעקבות גשם או שלג על המסלול, אך גם עשויות להיגרם כתוצאה מנחיתה במהירות יתר כפי שייתכן וקרה בתאונה הנוכחית. מקרה דומה אירע בעבר בטורקיה כאשר מטוס בנמל התעופה החליק מהמסלול וכמעט התרסק אל תוך הים לאחר שהתקשה לעצור בזמן. למרבה המזל גם שם חולצו כל 162 הנוסעים ללא פגע.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!