איימן עודה
איימן עודה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, פרסם הערב (ראשון) בדף הפייסבוק שלו סרטון ובו הסתה נגד מדינת ישראל.

בסרטון שצילם בשער שכם אמר: "בתקופה האחרונה נפגשתי עם קבוצות רבות מירושלים הערבית הכבושה. צעירים פלסטינים בעלי אזרחות ישראלית אמרו לי שפוגעים בהם ומשפילים אותם. חשוב לי להגיד לי מכאן, מבאב אל-עמוד, כי זהו שפל שאחד מבנינו יצטרף לכוחות הביטחון של הכיבוש. הכוחות שנמצאים כאן, משפילים את עמנו, משפילים את משפחותינו ומשפילים את כל מי שבא להתפלל במסגד אל-אקצא".

הוא קרא לצעירים הערבים שלא להצטרף לכוחות הביטחון ולאלה שעובדים בהם - למרוד. "העמדה ההיסטורית שלנו היא שנהיה עם בני עמנו כדי לגמור את הכיבוש הרצחני, כדי שתקום מדינת פלסטין ושיונפו דגלי פלסטין על חומות ירושלים - ושיחל השלום על אדמת השלום. אסור שהצעירים יצטרפו לכוחות הכיבוש. אני קורא לצעירים שכבר הצטרפו, שהם לא יותר מאחוז אחד, בסך הכול כמה אלפים, שההצטרפות שלהם מעליבה ומשפילה, אני קורא להם - תזרקו להם את הנשק בפרצוף ותגידו להם שהמקום שלנו לא איתכם. לא נהיה חלק מהעוול ומהפשע".

"המקום שלנו עם הצדק והאמת - נגד הכיבוש. המקום שלנו הוא המקום הטבעי, חלק אציל מהעם הערבי הפלסטיני, ובמלחמה הצודקת בשביל להביא לסיום הכיבוש הפושע. בשביל שיחל השלום על אדמת השלום", סיכם עודה.

ח"כ ניר ברקת תקף את עודה ואמר: "דברי ההסתה וההמרדה העולים עד כדי בגידה של איימן עודה - מחייבים חקירה פלילית דחופה והעמדה לדין. פניתי הערב במכתב ליועצת המשפטית לממשלה ובו ביקשתי כי תורה למשטרה לזמן את עודה לחקירה פלילית מיידית ולהעמידו לדין".

"לא ייתכן שבזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם גל טרור רצחני, קורא חבר כנסת בישראל למרד של האזרחים הערבים ופוגע בביטחון המדינה", דברי ברקת.

בחדשות 12 דווח כי המשטרה פנתה לפרקליטות לבחון האם מדובר בהסתה. בכדי שהמשטרה תוכל לפתוח בחקירה על הסתה נגד חבר כנסת מכהן, נדרש אישור מפרקליטות המדינה והיועץ המשפטי לממשלה.

במשטרה סבורים שסרטון כזה, בעיצומה של תקופה ביטחונית מתוחה ולאחר מספר פיגועים, עלול להביא להמשך גל הטרור ולהשפיע על מוסלמים שמשרתים במערכת הביטחון.