סמ"ר אורן נח הי"ד
סמ"ר אורן נח הי"דצילום: גלעד מור

אנשי היישוב קידה יחד עם חבריו של סמ"ר אורן נח הי"ד יכניסו היום (שני) ספר תורה לזכרו ביום בו אמור היה לחגוג יום הולדת 30.

כזכור, בערוץ 7 פורסם על מפעל ההנצחה שהקימו חבריו של אורן נח הכולל הקמת מצפה, בית כנסת ומעיין. לקראת יום הולדתו חיפשו חבריו אחר קהילה שתתאים לערכים שהקרין אורן בחייו ובניהם, אהבת אמת לארץ ישראל, אהבת חינם וחלוציות, במטרה לתרום לאותה קהילה ספר תורה.

בעקבות הפרסום בערוץ 7 הושארו בתיבת המייל למעלה מ-250 מיילים מקהילות מכל רחבי הארץ, ולאחר לבטים רבים הוחלט לתרום את ספר התורה לקהילה החדשה בקידה.

"קיבלנו מאות פניות ומתוכם עשרות רבות של פניות שהיו נראות לנו מתאימות ומיוחדות", סיפר אריאל גנץ חברו של אורן. "מדינת ישראל מלאה בקהילות מיוחדות וחלוציות שמגשימות את חזון הציונות גם בימינו והבחירה היתה קשה מאוד, לבסוף לאחר שיחות ארוכות עם תושבי קידה הבאנו שזה המקום המיוחד ביותר להעניק את ספר התורה ואנחנו בטוחים שהקהילה תראה הרבה אור ושמחה בכל פעם שיפתח ארון הקודש".

"אנחנו קוראים לכל מי שחפץ להוקיר את זכרו של אורן ז"ל להגיע היום להכנסת ספר התורה בקידה בשעה 17:00, זה יהיה אירוע של זיכרון מתוך שמחה, זה יהיה אירוע שכולו חלוציות ואהבת הארץ בדיוק כמו שהיה אורן", כך אריאל גנץ.

ספר תורה לזכר אורן נח הי"ד
ספר תורה לזכר אורן נח הי"דצילום: ללא